Migjen Kelmendi kujton 2007-ën, vitin kur ishte nderuar me çmimin “Press Freedom Award” në Vjenë

14.09.2019 21:53
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Migjen Kelmendi kujton 2007-ën, vitin kur ishte nderuar me çmimin “Press Freedom Award” në Vjenë

Kandidati për deputet të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Migjen Kelmendi ishte botues i gazetës “JAVA”.

Për botimin e kësaj gazete, Kelmendi ishte nderuar me çmimin “PRESS FREEDOM AWARD – SIGNAL FOR EUROPE”.

Ky çmim i cili ndahet nga “Reporters Without Borders” kishte ardhur në Kosovë falë punës së Kelmendit, në sferën e lirisë së medias.

Ai e ka kujtuar këtë moment nëpërmjet një video në Facebook.

Postimi i plotë:

Pamje nga ceremonia e ndamjes së çmimit “PRESS FREEDOM AWARD – SIGNAL FOR EUROPE ”, me të cilin u nderova për botimin e Gazetës JAVA, në vitin 2007.

Çmimin e jep organizata “Reporters Without Borders”, me seli në Vjenë.

Ceremonia u mbajt në godinën e Parlamentit austriak në Vjenë.

Pamje nga ceremonia e ndamjes së çmimit “PRESS FREEDOM AWARD – SIGNAL FOR EUROPE ”, me të cilin u nderova për botimin e Gazetës JAVA, në vitin 2007.Çmimin e jep organizata “Reporters Without Borders”, me seli në Vjenë.Ceremonia u mbajt në godinën e Parlamentit austriak në Vjenë.

Posted by Migjen Kelmendi on Saturday, September 14, 2019

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Greqia do të rihapë kufijtë për 29 vende

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ish – diplomati serb: Shqiptarët janë të talentuar për politikë, po luajnë lojë të dyfishtë me Amerikën

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

Ministra e Financave ndan 10 mijë euro për rindërtimin e shkollës së djegur në Dajac të Malit të Zi

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

​Shqipëri, nga 1 qershori hapen plazhet dhe kufijtë tokësorë

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Ky është vendimi që mori UP-ja për afatin e provimeve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Meta: Shumë e rëndësishme që në Kosovë të mbizotërojë sjellja evropiane ndaj institucioneve

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Paga mesatare në Kosovë 602 euro, nga 2012 u rrit për 39.7 për qind

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

“Vendimi i deputetëve për ta bërë Hotin kryeministër mund të jetë kundër vullnetit tim si qytetar, por është legjitim dhe legal”

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Danimarka dhe Norvegjia rifillojnë me disa udhëtime midis tyre – përjashtohet Suedia

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Nagavci: Vendimin do ta dërgojmë në Komisionin e Venecias, veprimet e tjera demokratike

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Europa thërret për respektim të vendimit të Gjykatës Kushtetuese

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Arben Gashi: Vjosa Osmani do ta respektoj vendimin e Kushtetueses

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Bekim Haxhiu: Në pandemi u vodhën edhe qeset e kufomave

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Albin Kurti: Vendimi i Gkykatës Kushtetuese i padrejtë, ai është i papranueshëm

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj

Veseli: Vendim i drejtë i Kushtetueses, LVV është brenda skenarit të saj