Microsoft ridizajnon aplikacionin Outlook në iOS

06.12.2018 05:04
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft ridizajnon aplikacionin Outlook në iOS

Microsoft solli një mori përditësimesh për aplikacionin Outlook në iOS ditën e sotme i cili vjen pak javë pasi kompania zbuloi ridizajnimin e ikonave të Office dhe planeve për të bërë të njëjtën gjë me Windows 10-ën.


Outlook për platformat mobile do të jetë ndër të parët që merr ikonën e re filluar me iPhone dhe iPad.


Megjithatë ikona është vetëm fillimi i një ridizajnimi madhor.

Në të vërtetë krejt aplikacioni ka pësuar një ridizajnim me germa më të theksuara dhe ngjyra të cila e dallojnë aplikacionin nga të tjerët.

Syprina e aplikacionit ndryshon madhësi nëse zhvendosni mëposhtë duke liruar hapësirën dhe eliminuar elementet e panevojshëm vizualë.

Aplikacioni sjell edhe një ikonë kalendari të animuar dhe përmirësime të tjera vizuale.

Microsoft lançoi Outlook dhe Android pothuajse katër vite më parë pasi bleu aplikacionin Acompli.

Përditësimi i fundit sigurohet se aplikacioni nuk do të ngelet pas. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Nantes e kërcënon me veprimin ligjor Cardiff Cityn për transferimin e Emiliano Salas dhe shumën e 15 milionë funteve

Nantes e kërcënon me veprimin ligjor Cardiff Cityn për transferimin e Emiliano Salas dhe shumën e 15 milionë funteve

I vogli i antilopës qëndron afër leopardit, duke e ngatërruar me nënën e tij – gjithçka shkon në rregull, derisa tenton të largohet prej tij (Video)

I vogli i antilopës qëndron afër leopardit, duke e ngatërruar me nënën e tij – gjithçka shkon në rregull, derisa tenton të largohet prej tij (Video)

Truri i grave është katër vjet më i ri sesa truri i burrave

Truri i grave është katër vjet më i ri sesa truri i burrave

Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)

Faturat e larta, shefja e restorantit u habit kur kuptoi se po paguante edhe rrymën e hotelit pranë – për shtatë vite me radhë (Foto)

Themeluesi i Vine dhe HQ Trivia vdiq nga një overdozë droge

Themeluesi i Vine dhe HQ Trivia vdiq nga një overdozë droge

Gerard Pique edhe një përballje kundër rivalit të përbetuar

Gerard Pique edhe një përballje kundër rivalit të përbetuar

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takime me homologët e tij nga Danimarka e Qipro

Presidenti i FFK-së, Agim Ademi takime me homologët e tij nga Danimarka e Qipro

Befason të dashurën kur ajo e pret më së paku, i hedhë pudër me pajisjen që frynë ajër (Video)

Befason të dashurën kur ajo e pret më së paku, i hedhë pudër me pajisjen që frynë ajër (Video)