Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

11.07.2018 02:08
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Përfolur prej disa ditësh, tableti Surface buxhetor tashmë është një realitet. I quajtur Surface Go, tableti ka ekran 10-inç, Windows 10 dhe dizajn të ngjashëm me Surface Pro.

Çmim i tij fillon nga 399 dollarë dhe del në shitje në muajin Gusht pavarësisht se porositë nisin nga dita e sotme.

Surface Go nuk sjell më vete ndryshime në filozofinë e dizajnit të Microsoft. Ka ekran me raport 3:2 me rezolucion 1800×1200 piksel, kamër frontale dhe portën Surface Connector për karikimin e tabletit dhe lidhjen me dokun e desktopit.

Microsoft ka shtuar një portë USB-C 3.1. Ekrani me prekje do të japë kontributin e vet në produktivitet.

Surface Go peshon 521 gram.

Çmimet:

  • 4GB RAM, 64GB memorie, Wi-Fi: 399 dollarë
  • 8GB RAM, 128GB SSD, Wi-Fi: 549 dollarë

Surface Go fuqizohet nga procesori Pentium Gold 4415Y. Me dy bërthama, ky procesor i përket gjeneratës së shtatë. Microsoft thotë se ka zgjedhur këtë procesor si idealin mes performancës, jetëgjatësisë së baterisë dhe ajrimit.

Fillimisht del në shitje vetëm një model Wi-Fi ndërsa janë planifikuar edhe modele LTE në fund të vitit. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Microsoft prezanton tabletin buxhetor Surface Go me kosto 399 dollarë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Shkalla e indeksit (rrezatimit) ultravjollcë

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!

Pas lajmeve për largim nga Top Channel, Ledioni bën veprimin e papritur!

Një eliminim mes hidhërimit dhe gëzimit – Henry humb me Belgjikën nga vendi ku njihet si legjendë, përgëzon mikun e tij Deschamps dhe lojtarët francezë

Një eliminim mes hidhërimit dhe gëzimit – Henry humb me Belgjikën nga vendi ku njihet si legjendë, përgëzon mikun e tij Deschamps dhe lojtarët francezë

​A është kjo këngëtarja më seksi shqiptare aktualisht?

​A është kjo këngëtarja më seksi shqiptare aktualisht?

Isufi: Nuk kishte shumë dallim mes skuadrave, pësuam nga gabimet

Isufi: Nuk kishte shumë dallim mes skuadrave, pësuam nga gabimet

Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Mozilla do të bëjë Firefox të jetë menaxheri i fjalëkalimeve iOS

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Djali i këngëtares së njohur foto me ish-kryeministrin shqiptar!

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Jeni kuriozë të dini se kur do të vdisni?

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Kamerat filmojnë momentin kur ajsbergu me madhësi të Manhattanit shkëputet në Grenlandë, 10 miliardë tonë akull lundron drejt oqeanit (Video)

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!

Shikoni sa seksi duket Anxhela Martini kur drekon!

Apple publikoi iOS 11.4.1 dhe bllokon “aksesin” e policisë në iPhone-t tanë

Apple publikoi iOS 11.4.1 dhe bllokon “aksesin” e policisë në iPhone-t tanë

Shkëndija ka shënuar ndaj TNS në Ligën e Kampionëve

Shkëndija ka shënuar ndaj TNS në Ligën e Kampionëve

Aktori i njohur së shpejti baba, tregon gjininë e fëmijës!

Aktori i njohur së shpejti baba, tregon gjininë e fëmijës!

Nuhatni njërën ndër këto pesë gjëra dhe menjëherë do të mësoni a ju kërcënon sëmundja e rrezikshme

Nuhatni njërën ndër këto pesë gjëra dhe menjëherë do të mësoni a ju kërcënon sëmundja e rrezikshme