Microsoft prezanton një version 85-inç të Surface Hub 2

17.04.2019 21:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft prezanton një version 85-inç të Surface Hub 2

Microsoft do të krijojë një version edhe më të madh të harduerit Surface Hub 2. Në një aktivitet mbajtur ditën e sotme në Nju Jork, prodhuesi i softueri zbuloi modelin 85-inç Surface Hub 2.

Ndryshe nga versioni 50-inç, ky model ka ekran 16:9 dhe është më në linjë me modelin origjinal Surface Hub. Microsoft përdor ekranin 3:2 për modelin 50-inç Surface Hub 2S.

Ndërsa modeli i vogël Surface Hub 2 mund të kombinohet me katër panele 50-inç për të përftuar një ekran të madh, modeli 85-inç është dizajnuar për bizneset që kërkojnë diça të madhe. Microsoft nuk dha një çmim të Surface Hub 2 përveçse del në shitje në 2020-ën.

Sakaq modeli Surface Hub 2S debuton sot për 9,000 dollarë dhe vjen me një kartë që zëvendësohet dhe do të përmirësohet vitin e ardhshëm.

Kjo kartë përmban procesor, RAM dhe kartë grafike më të mirë dhe ta përditësojë në versionin e fundit të sistemit operativ. Për Surface Hub 2 do të bëjë të njëjtën gjë vitin e ardhshëm dhe do të marrë emrin Surface Hub 2X.

Funksione si rrotullimi dhe ndarja e ekranit në dritare do të aktivizohet me kartën 2X. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)