Microsoft Paint do të mbetet pjesë e Windows 10

24.04.2019 19:32
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft Paint do të mbetet pjesë e Windows 10

Fansat e aplikacioni Microsoft Paint kanë një festë zyrtare ditën e sotme pasi gjigandi i Windows konfirmoi se aplikacioni do të mbetej pjesë e sistemit operativ Windows.

Në 2017-ën Microsoft tha se Paint do të largohej por ja arriti të mbijetojë. Konfuzioni u shtua ditët e fundit ndërsa përdoruesit ishin të paqartë nëse Paint do të mbetej pjesë e përditësimit të ardhshëm të Windows 10-ës në Maj.

Një zhvillues i Microsoft konfirmoi se Paint do të qëndronte. Pavarësisht se është një suitë bazike mjetesh dixhitale për vizatim, Paint ka tërhequr goxha interes tek artistët që ku u lançua në versionin e parë në 1985.

Në një të ardhme ekziston mundësia që Microsoft ta shkëpusë nga Windows 10 dhe ta ofrojë si aplikacion që mund të shkarkohet më vete.

Pjesa më e madhe e funksioneve të Paint ishin integruar në aplikacionin modern Paint 3D. Nuk dihet nëse Microsoft do të vijojë të jetë i përkushtuar ndaj Paint 3D apo pse dy aplikacione duhet të jenë të disponueshme në Windows 10-ën në të ardhmen. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë