Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

30.05.2019 00:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft kujton nostalgjikët me ringjalljen e mausit “legjendar”

Nëse jeni prej nostalgjikëve të teknologjisë, atëherë lajme të mira për ju. Microsoft ka ringjallur mausin IntelliMouse por me performancën e një mausi modern lojërash.

Pas disa muajsh i disponueshëm në Kinë, Microsoft lançoi mausin legjendar edhe në Evropë dhe SHBA nën emrin Pro IntelliMouse. Është i ngjashëm me të vjetrin në pamjen e jashtme por ka një sensor më të fuqishëm prej 16,000DPI me frekuencë rifreskimi prej 12,000 FPS.

Paraardhësi kishte një sensor 3,200DPI. Përdoruesit e këtij mausi mund të përshtatin saktësinë e shigjetës me tre nivele.

Ndryshimet e jashtme të IntelliMouse janë thuajse inekzistente me përjashtim të një cilësie më të mirë. Ndryshimi më i madh është drita me shumë ngjyra në pjesën e pasmei cili ndryshon sipas konfigurimit.

Për këtë produkt duhet të paguani 60 dollarë, ose 20 dollarë më shumë sesa paraardhësi në kohën e tij. Por është një çmim i justifikuar nëse nostalgjia do të rigjejë tek ju fuqi edhe energji të reja në botën e lojërave. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)