Microsoft konkurron Apple me një palë kufje wireless

16.04.2019 15:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Microsoft konkurron Apple me një palë kufje wireless

Microsoft ka nisur punën për zhvillimin e kufjeve wireless me markën Surface. Sipas Thurrot, kufjet do të vinë me asistentin virtual Cortana dhe teknologji për anulimin e zhurmave dhe me shumë gjasa debutojnë në fund të vitit.

Kufjet me markën Surface do të dizajnohen për të konkurruar me Apple AirPods dhe produkte të tjera të kësaj sfere.

Deri tani Apple është e vetmja kompani e cila ka gjetur balancën mes madhësisë dhe çmimit, zërit dhe qëndrueshmërisë.

Kompanitë e tjera si Bose dhe Jabra, ka filluar të ofrojnë alternative mjaft cilësore por ende jo diçka po aq të lehtë për tu përdorur sa opsioni i Apple.

Produkt i parë audio që Microsoft ka filluar të shesë kanë qenë kufjet wireless, Surface Headphones vitin e kaluar. Ato kishin një skemë inteligjente kontrolli, performancë të shkëlqyer wireless por gjithashtu kushtonin dhe nuk bënin diferencën në cilësinë e zërit.

Tregu i kufjeve të vogla wireless ka ende shumë hapësirë dhe do të ishte mese arsyeshme hyrja e Microsoft në këtë sektor. Por nuk është e vetmja kompani teknologjike e cila ka kthyer sytë nga ky treg sepse edhe Amazon është duke punuar në një palë kufje wireless që do të konkurrojnë gjithashtu me AirPods. /PCWorld Albanian

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Juve-Inter të dielën pa tifozë!

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Verbohet 25 vjeçarja, tentoi të lyente sytë me ngjyrë të zezë

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Manchester City përmbys Realin, Lyoni surprizon Juven!

Profesioni si liri personale

Profesioni si liri personale

Bayerni prek çerekfinalet, Napoli dhe Barça ndahen në paqe!

Bayerni prek çerekfinalet, Napoli dhe Barça ndahen në paqe!

Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Guardiola: Real Madridi është mbret i Champions League

Guardiola: Real Madridi është mbret i Champions League

Barcelona “manita” me Eibar/ Lionel Messi i papërmbajtshëm, shënon 4 gola

Barcelona “manita” me Eibar/ Lionel Messi i papërmbajtshëm, shënon 4 gola

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United