Mësuesja 30-vjeçare në telashe, akuzohet se bëri seks me 5 nxënës

18.12.2019 00:39
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mësuesja 30-vjeçare në telashe, akuzohet se bëri seks me 5 nxënës

Fiona Viotti, një mësuese 30-vjeçare e cila jeton dhe punon në Afrikën e Jugut, mësohet se është akuzuar për abuzim seksual me 5 nxënës të saj, përgjatë viteve 2013-2019.

Sipas mediave të huaja, 30-vjeçarja është denoncuar nga nga një nxënës i saj 18-vjeçar i cili ka pranuar se ka pasur marrëdhënie sêksuale rregullisht me të.

Ndërkohë ndër të tjera, 18-vjeçari ka shpjeguar se Viotti ishte fiksuar pas tij dhe ishte ajo që nuk po e linte të qetë pasi dëshironte të hiqte dorë.

Por marrë shkas nga denoncimi i 18 vjeçarit, janë bërë edhe 4 denoncime të tjera për të njëjtën arsye ndaj mësues 30-vjeçare.

Menjëherë pas këtyre akuzave mësuesja ka dhënë dorëheqjen nga shkolla ku ajo punonte.

Ndërsa avokati i saj ka deklaruar se pavarësisht që është denoncuar nga 5 persona për të njëjtin motiv, siç është rasti i abuzimit sêksual, është relativisht e vështirë të provohen akuzat.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Ambasada shqiptare në Kinë s’ka mjete për t’ua paguar biletat shqiptarëve që ndodhen atje

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Seks në derën e shkollës, kodet për favore seksuale; dua një respekt… (Foto)

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Veseli i quan “frikacakë” LVV-në e LDK-në, thotë se shpejt mund të vijë në pushtet PDK-ja

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Pas takimit me LVV’në, Lutfi Haziri për Infosot: Vazhdojmë me bisedime

Shkencëtarët më në fund zbulojnë shkakun e flokëve gri: Stresi nuk është fajtor, por…

Shkencëtarët më në fund zbulojnë shkakun e flokëve gri: Stresi nuk është fajtor, por…

Takimi përfundon pa marrëveshje

Takimi përfundon pa marrëveshje

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

Grenell: Do ta finalizojmë me postë elektronike marrëveshjen për hekurudhat

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

I teprojnë 30 milionë euro, Shpend Ahmetit kritikohet për menaxhim të dobët

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Shfaqet udhëheqësi i ri i ISIS-it

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Zgjidhet Komiteti Ekzekutiv i ri i FFK-së

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas tërmetit i dërgon telegram ngushëllimi homologut turk

VV e LDK e nisin takimin

VV e LDK e nisin takimin

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Vendi pa qeveri, po dëmton bizneset (Video)

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Mustafa: LDK-ja është e gatshme që marrëveshja të ndodhë sot

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Agim Veliu: Oferta jonë është kryeparlamentari, presidenti dhe 5 ministri

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë

Kurti nga Prizreni: Ky ishte vendtakimi i së premtes me Mustafën, nuk ka ndodhur në Prapashticë