Messi befason tifozët me zgjedhjen

15.01.2020 11:38
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Messi befason tifozët me zgjedhjen

Lionel Messi pretendon se atij nuk i pengon mënyra se si klubet kundërshtare caktojnë lojtarë për ta ndjekur dhe mbrojtur atë gjatë ndeshjeve të Barcelonës. Argjentinasi e ka zgjedhur Pablo Maffeon e Gironas si kundërshtarin e tij më të vështirë.

Aftësia e 32-vjeçarit për t’i vendosur ndeshjet me lëvizjet e tij në fushë ka bërë që trajnerët kundërshtarë të caktojnë lojtarë për ta ndjekur argjentinasin nëpër fushë si formë për t’u mbrojtur kundër tij, transmeton Gazeta Express.

Kjo taktikë shpeshherë s’u ka funksionuar klubeve kundërshtarëve, pasi që Messi tashmë është mësuar me këtë dhe thotë se nuk i bën përshtypje.

“Nuk më pengon që ma caktojnë një lojtar për të më qëndruar afër gjithmonë. E di se ka ndeshje të vështira dhe mund të bëhet e çuditshme kur e ke gjithmonë dikë përreth vetes”, ka thënë Messi.

“Në të vërtetë, nuk mendoj se më ka ndodhur shumë shpesh. Nuk më shqetëson aspak, por është paksa e çuditshme”.

Edhe pse Messi gjatë karrierës është përballur me disa ndër mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohëve në futboll – si në ndeshjen e La Ligës, ashtu edhe në ato evropiane – Messi e zgjodhi mbrojtësin e krahut të djathtë të Gironas, Maffeon, si kundërshtarin e tij më të vështirë.

“Pablo Maffeo i Gironës”, tha Messi menjëherë pasi u pyet për kundërshtarin më të vështirë me të cilin është përballur. “Ishte ndeshje intensive”.

Përveç që mbrohet nga lojtarë vazhdimisht, Messi gjithashtu është bërë shpeshherë viktimë e ndërhyrjeve të parregullta në momentet kur kundërshtarët s’kanë gjetur dot formë tjetër për ta ndalur.

“Unë nuk jam person që ankohet, nuk kam qenë kurrë. Mendoj se kontakti fizik dhe goditjet janë pjesë e lojës”, shtoi Messi.

“Unë zemërohem më shumë kur luaj keq. Por, nëse nuk jam duke luajtur keq, atëherë nuk është problem sepse është pjesë e lojës dhe unë nuk i marr ato ndërhyrje si personale”.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


63 mjekë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Itali

63 mjekë kanë ndërruar jetë nga coronavirusi në Itali

Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit

Qeveria miraton Pakon Emergjente Fiskale, ja të gjithë përfituesit

Ish/ministri tash deputeti i Kosovës, u arrestua nga policia

Ish/ministri tash deputeti i Kosovës, u arrestua nga policia

Vetëvendosje: Tregoni Kryetarit të AAK’së se, personat e përmendur janë staf politikë, këshilltarë dhe asistentë

Vetëvendosje: Tregoni Kryetarit të AAK’së se, personat e përmendur janë staf politikë, këshilltarë dhe asistentë

Ishte me leukemi por doli edhe pozitiv në testin me Covid-19, kërkoi nga mjekët që ta shpëtojnë jetë dikujt tjetër, me 27 mars ndërron jetë 30 vjeçari

Ishte me leukemi por doli edhe pozitiv në testin me Covid-19, kërkoi nga mjekët që ta shpëtojnë jetë dikujt tjetër, me 27 mars ndërron jetë 30 vjeçari

PDK: VV po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë – të dënohet nga të gjithë

PDK: VV po instalon frikën dhe po përgatitet për dhunë në Kosovë – të dënohet nga të gjithë

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 106

12 raste të reja me koronavirus në Kosovë, në total 106

Mustafa reagon pas deklaratës së Bahtirit dhe Bushatit: Ku e keni përgjegjësinë ndaj vendit, kombit e familjeve

Mustafa reagon pas deklaratës së Bahtirit dhe Bushatit: Ku e keni përgjegjësinë ndaj vendit, kombit e familjeve

Ministri i VV’së ushtron kallëzim penal ndaj Thaçit, “bëri thirrje që të mos respektohet vendimi për kufizimin e lëvizjes”

Ministri i VV’së ushtron kallëzim penal ndaj Thaçit, “bëri thirrje që të mos respektohet vendimi për kufizimin e lëvizjes”

Kurti e shkarkon një zëvendësministër nga radhët e 6 plus nuk tregon pse

Kurti e shkarkon një zëvendësministër nga radhët e 6 plus nuk tregon pse

Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën

Covid-19, nënshkruhet kontrata për ndihmën 5 milionëshe nga BE-ja për Kosovën

Gucati: Deklarata e Bahtirit kërcënim për Thaçin dhe PDK-në

Gucati: Deklarata e Bahtirit kërcënim për Thaçin dhe PDK-në

Prokuroria interviston Agim Bahtirin për deklaratën e tij për “vëllavrasje”

Prokuroria interviston Agim Bahtirin për deklaratën e tij për “vëllavrasje”

Bahtiri: I kërkoi falje popullit për deklaratën rreth “konfliktit vëllavrasës”

Bahtiri: I kërkoi falje popullit për deklaratën rreth “konfliktit vëllavrasës”

Në Istog nuk ka të prekur me COVID-19, rastet e dyshuara dolën negative

Në Istog nuk ka të prekur me COVID-19, rastet e dyshuara dolën negative

Lushtaku i përgjigjet VV-së për thirrjet për vëllavrasje: Kush luan me zjarr, digjet vet prej tij

Lushtaku i përgjigjet VV-së për thirrjet për vëllavrasje: Kush luan me zjarr, digjet vet prej tij