Mëson vozitjen në moshën 79-vjeçare, për ta dërguar bashkëshorten në spital (Foto)

13.02.2018 20:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mëson vozitjen në moshën 79-vjeçare, për ta dërguar bashkëshorten në spital (Foto)

Bashkëshorti i përkushtuar, e ka marrë patentën e shoferit në moshën 79-vjeçare, vetëm që ta dërgojë me veturë gruan në spital.

Keith Limbert nga West Yorkshire e Britanisë së Madhe, kishte mbajtur orët e vozitjes si i ri, por nuk hyri kurrë për të kryer testin, transmeton Telegrafi.

Gruaja e tij Anne kishte vozitur gjithmonë veturën, për 58 vite martesë.

Bashkëshortët 79-vjeçarë

Por, Keith u desh të ulej sërish në ulësen e shoferit, pasi gruaja e tij pësoi një sulm në zemër më 2015, që ia ndryshoi jetën tërësisht.

Sulmi e la 79-vjeçaren të paaftë për vozitje, andaj bashkëshorti i saj u desh të mësonte dhe të hynte dy herë në test, derisa e kaloi atë më vështirësi.

Tani ai e vozit gruan për çdo ditë, si dhe e dërgon në spital, ku e merr trajtimin e nevojshëm për kancerin e gjirit, që iu paraqit për të dytën herë para 18 muajsh.

Krenar që u bë shofer

“Bashkëshortja më ka vozitur për 40 vite, nuk e kam ditur sa mirë e kam. Më dërgonte edhe për t’i shikuar garat, ku pija nga një gotë… ose dy” ka thënë Limbert.

Ai është shprehur se ia ka borxh, pasi ajo ishte kujdesur për të, ndërsa tani është koha që t’ia kthejë.

Prindërit e tre fëmijëve dhe gjyshërit e tre nipave, tani që ai ka patentë janë shumë të pavarur dhe nuk kanë nevojë për ndihmën e askujt. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

AKEP tender të ri frekuencash me vlerë 22 milion euro, pritet rritja e shpejtësisë së internetit

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Pajisjet shtëpiake që mund të jenë të rrezikshme nëse nuk i pastroni

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Arra braziliane – sa bën të hamë brenda një dite

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Orët inteligjente të Fossil vinë me Google Play dhe sensorë për matjen e rrahjeve të zemrës

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Komisioni Evropian kërkon implementimin e një karikuesit të përbashkët telefonësh

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Dorëzohet Real Madridi, Kovacic drejt Chelsea në huazim

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Si 16-vjeçar filloi të mbjell çdo ditë drunj, pas 39 viteve e shndërroi ishullin në një pyll ku jetojnë tigrat dhe elefantët (Foto)

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Klubet që kanë shpenzuar më së shumti deri më tani, Juve e para

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

Bletët frymëzojnë hulumtuesit e dronëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

“Ju e doni një kombëtare tjetër”, Valon Behrami: Gjithmonë kanë bërë dallime mes shqiptarëve dhe të tjerëve

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Ushqimet që duhet t’i hani për t’u freskuar në ditët e nxehta të verës

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Zyrtare: Pas 12 vjetëve te City, Joe Hart transferohet te Burnley

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Microsoft do të mbajë të gjallë Skype klasik edhe për ca kohë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

Edhe pse është vetëm 12-vjeç, ndjek studimet në universitetin e mjekësisë

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

15 këshilla për të jetuar një jetë të shëndetshme

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak

Chelsea paguan klauzolën 100 milionë euroshe të portierit Jan Oblak