Mertens: Duam Scudetton këtë vit

13.10.2017 11:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mertens: Duam Scudetton këtë vit

Dries Mertens ka thënë se Napoli në krye të Serie A nuk është një surprizë pasi këtë vit skuadra e ka filluar me idenë që të fitojnë Scudetton.

Napoli ka fituar të gjitha shtatë ndeshjet e tyre të fillim sezonit, duke fituar lavdërim për stilin e tyre të futbollit si dhe rezultatet e tyre, ndërsa Mertens thekson se duan titullin këtë sezon.

“Duke luajtur keq dhe duke fituar? Unë do të nënshkruaj për atë menjëherë për të fituar Scudetton”, ka thënë fillimisht Mertens në një intervistë me La Repubblica.

“Është futbolli ynë që na solli këtu, dhe vetëm duke vazhduar në këtë rrugë, ne mund të ëndërrojmë të qëndrojmë atje”.

Mertens është lojtari kryesor i Napolit në dy sezonet e fundit!

“Asnjë alternativë ose ndonjë gjë tjetër, vetëm duke luajtur mirë dhe duke argëtuar tifozët tanë”.

“Të jesh në krye të tabelës nuk është një surprizë, këtë vit kemi filluar të fitojmë ligën”.

“Ka shumë kundërshtarë, megjithatë, mbi të gjithë Juventusi që mbeten të preferuarit për shkak të mentalitetit të tyre dhe cilësisë së skuadrës së tyre”.

“Ne kemi marrë më shumë, tani duhet të përpiqemi dhe të kapërcejmë dallimin në talent mes nesh dhe Bianconerëve”, përfundoi ylli belg. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Barcelona dhe ish-presidenti i saj Sandro Rosell akuzohen se blen një mëlçi në mënyrë të paligjshme për Abidalin, mund të akuzohen për trafikim me organe

Barcelona dhe ish-presidenti i saj Sandro Rosell akuzohen se blen një mëlçi në mënyrë të paligjshme për Abidalin, mund të akuzohen për trafikim me organe

Martin Garrix i dedikon këngë Dua Lipës?

Martin Garrix i dedikon këngë Dua Lipës?

Vjen një e re nga Argjentina

Vjen një e re nga Argjentina

Zbulohet çfarë ju ndikon tek problemet me kockat

Zbulohet çfarë ju ndikon tek problemet me kockat

Mbrohet Neymar: Nuk po simuloj, ndjej dhimbje shkaku ndërhyrjeve të ashpra

Mbrohet Neymar: Nuk po simuloj, ndjej dhimbje shkaku ndërhyrjeve të ashpra

Google reagon pas raportit të Wall Street për aksesin e zhvilluesve në Gmail-in tuaj

Google reagon pas raportit të Wall Street për aksesin e zhvilluesve në Gmail-in tuaj

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Skena të pabesueshme të rrahjes në kualifikueset “Kina 2019”: Loja u ndërpre shkaku i përjashtimit të 13 basketbollistëve

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Më i vlefshëm se nafta, mafia e vjedh në plazhe

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Do ta harroni "bombën" e RTK-së, kur ta shihni nënën e saj

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Nënat adoleshente e prindërit me diferenca të mëdha moshe lindin më shumë autikë

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

Real Madridi është bërë gati që të luajë pa Ronaldon në edicionin e ri

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

WhatsApp sjell një tipar të ri të cilin e ka kopjuar nga Telegram

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Rita Ora tregon gjoksin si asnjëherë më parë

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Munishi: Anglia duhet të luajë 4-4-2, penalltia nuk ishte, gjyqtarit i iku loja nga dora

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi

Gruaja e Xhakës në Rusi për ta mbështetur bashkëshortin, sjell pamje nga stadiumi