Merr fund sezoni për yllin e Interit

21.07.2020 23:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Merr fund sezoni për yllin e Interit

Pas një sezoni ku është ndalur shpesh herë në “bokse” për shkak të problemeve fizike, mesfushori uruguaian Matias Vecino ka vendosur t’i nënshtrohet një operacioni për të zgjidhur njëherë e mirë problemet me gjurin, të cilat e kanë shoqëruar vazhdimisht kohët e fundit.

Operacioni është kryer paraditen e sotme në klinikën private në doktorit Ramon Cugat në Katalunjë, aty ku mesfushori pritet të qëndrojë për disa ditë, para se të nisë fazën e rehabilitimit, ndërsa tashmë sezoni i tij me Interin mund të quhet i përfunduar.

Që prej rifillimit të kampionatit, mesfushori ka luajtur vetëm 20 minuta në transfertën ndaj Veronës, pasi në sfidat e tjera nuk ka qenë fare në dispozicion të Contes dhe me shumë gjasa transferta në “Bentegodi” mund të ketë qenë edhe e fundit e Vecinos me fanellën zikaltër.

Kjo pasi mesfushori uruguaian nuk bën më pjesë në planet e Interit dhe drejtuesit e klubit zikaltër po mundohen t’i gjejnë një sistemim për sezonin e ardhshëm, ndërsa ofertat për të nuk mungojnë, me Tottenhamin në krye të listës./Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”