Merkel: Do të luftoj deri në çastin e fundit kundër një Brexit pa marrëveshje

03.04.2019 17:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Merkel: Do të luftoj deri në çastin e fundit kundër një Brexit pa marrëveshje

Kancelarja gjermane, Angela Merkel premtoi sot se do të luftojë deri në çastin e fundit për një dalje të rregullt të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, kryeisht për të ruajtur paqen në Irlandën e Veriut.

“E kam thënë gjithnjë, do të luftoj deri në çastin e fundit të ditës (së Brexit) që të arrijmë një dalje të rregullt”, tha ajo gjatë një konference për shtyp në kuadër të jë vizite në Dublin.

Në fakt në ishullin iralndez janë ngritur shqetësime për pasojat që mund të ketë një rikthim i kufirit mes Republikës së Iralndës dhe Irlandës së Veriut në rast të një Brexit pa marrëveshje./ATSH

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Merkel: Do të luftoj deri në çastin e fundit kundër një Brexit pa marrëveshje

Merkel: Do të luftoj deri në çastin e fundit kundër një Brexit pa marrëveshje

182 gjoba të shqiptuara për vozitje “nën ndikim të alkoolit” gjatë muajit mars

182 gjoba të shqiptuara për vozitje “nën ndikim të alkoolit” gjatë muajit mars

Hoxhaj: Pa LDK-në nuk mund të mbyllet marrëveshja me Serbinë

Hoxhaj: Pa LDK-në nuk mund të mbyllet marrëveshja me Serbinë

Aktakuza ndaj 1 mijë e 773 personave për muajin mars

Aktakuza ndaj 1 mijë e 773 personave për muajin mars

Kërkohet që BE t’i bëj presion Serbisë e jo Kosovës

Kërkohet që BE t’i bëj presion Serbisë e jo Kosovës

Isa Mustafa nuk e përjashton mundësinë e kandidimit për kryetar të LDK-së

Isa Mustafa nuk e përjashton mundësinë e kandidimit për kryetar të LDK-së

Policia vazhdon identifikimin e kundërvajtësve të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor

Policia vazhdon identifikimin e kundërvajtësve të cilët rrezikojnë sigurinë në trafikun rrugor

Arrestohen pesë të dyshuar për ‘transplantim dhe trafikim i  organeve dhe qelizave njerëzore’

Arrestohen pesë të dyshuar për ‘transplantim dhe trafikim i organeve dhe qelizave njerëzore’

Prokurori i Shtetit dhe Administrata Tatimore e Kosovës të vendosura në luftimin dhe parandalimin e ekonomisë jo-formale

Prokurori i Shtetit dhe Administrata Tatimore e Kosovës të vendosura në luftimin dhe parandalimin e ekonomisë jo-formale

Ministri i Mbrojtjes Berisha priti në takim ambasadoren e Kroacisë, znj. Kapitanovic

Ministri i Mbrojtjes Berisha priti në takim ambasadoren e Kroacisë, znj. Kapitanovic

FSK-ja angazhohet në shuarjen e zjarreve në Komunën e Skenderajt dhe atë të Prishtinës

FSK-ja angazhohet në shuarjen e zjarreve në Komunën e Skenderajt dhe atë të Prishtinës

Palmer: Është koha për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Palmer: Është koha për marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë

Qeveria i reagon Bankës Botërore për raportin që thotë se janë zvogëluar vendet e punës

Qeveria i reagon Bankës Botërore për raportin që thotë se janë zvogëluar vendet e punës

Aksion policor në Pejë, mbyllen shtatë lokale dhe arrestohet një person

Aksion policor në Pejë, mbyllen shtatë lokale dhe arrestohet një person

Kërkohet paraburgim ndaj personit që kanosi Prokurorin e Shtetit

Kërkohet paraburgim ndaj personit që kanosi Prokurorin e Shtetit

Borxhi publik rrezikon të shtyjë Kosovën drejt krizës

Borxhi publik rrezikon të shtyjë Kosovën drejt krizës