Menyja Pablo Escobar, shërbejnë hamburgerë më kokainë të rrejshme dhe bankënota 100 dollarëshe fallso (Foto)

04.02.2019 17:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Menyja Pablo Escobar, shërbejnë hamburgerë më kokainë të rrejshme dhe bankënota 100 dollarëshe fallso (Foto)

Një lokal që shërben ushqim të shpejtë i quajtur “Pablo Escobar” në Melbourne të Australisë, ka hasur në kritika të ashpra pasi që janë publikuar fotografitë ku shihen hamburgerët që shërbehen me drogë të rrejshme dhe para false.

Pronarët po kritikohen për veprimin pasi po nxitin përdorimin e drogës tek të rinjtë. Megjithatë si çdo restorant tjetër në botë, edhe ky është duke u munduar që me menynë e pasur të tërheq sa më shumë klientë, transmeton Telegrafi.

Por, menyja e tyre dallon nga të tjerat, pasi aty mund të porositni “patron burger” që shërbehet me një vizë të pluhurit të bardhë (që ngjan me kokainën) dhe me 100 dollarë fallso.

Hamburgeri shërbehet me qese të vogël të najlonit që zakonisht përdoret për ta mbushur me kokainë nga trafikantët. Në këtë mënyrë, restoranti nderon Pablo Escobarin njëri nga narko-bosët më të mëdhenj në botë, gjë që edhe ka nxitur reagime të ashpra.

Duke aluduar në “mbretin e kokainës”, disa persona të flaktë pas hamburgerëve besojnë se pronarët e lokalit janë naiv dhe nuk e dinë dhimbjen dhe frikën që e ka shkaktuar Escobar gjatë kohës sa ishte gjallë.

“Të festosh varësinë nga droga dhe të bësh humor në këtë llogari është budallallëk”, ka shkruar një komentues pas publikimit të fotografive.

Megjithatë lidhur me këtë është deklaruar edhe pronari i restorantit, duke e mbrojtur kategorikisht menynë e tij.

“Jemi shumë krenarë për hamburgerët tanë, por gjithashtu e dimë që Pablo Escobar ka qenë njeri i tmerrshëm që ka shkatërruar jetën e mijëra personave në Kolumbi. Ne nuk e idealizojmë apo falënderojmë Escobarin me ofertat tona. Në pyetje është vetëm emri i hamburgerit”, ka shtuar pronari. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

ISH I DASHURI I KYLE JENNER I SHKRUAN ARMELËS SË BIG BROTHER

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

Urimi i veçantë i Anitës për Ramushin për ditëlindje: Jam dhurata më e mirë që ke marrë ndonjëherë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

UniKKatil e zyrtarizon koncertin në Mitrovicë

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Pishinat publike mund të shkaktojnë një numër të madh të infeksioneve

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miley Cyrus për herë të parë në Kosovë, Serbët nisin komentet plot urrejtje

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)

Miss Serbia çmend të gjithë: Këndon xhamadanin dhe puth hartën e Kosovës në emision (Video)