Menez “show”, Milan mund Cagliarin 3-1

22.03.2015 11:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Menez “show”, Milan mund Cagliarin 3-1

Menez dhe Mexes ishin lojtarët që i dhanë fitoren 3-1 Milanit, përballë një Cagliari që gjithsesi nuk u shfaq i vogël në “San Siro”.

Ndeshja e Milanit me Cagliarin ishte ajo e “game over” mes kuqezinjve dhe tifozerisë, por në fushë loja për Europën nuk ka përfunduar ende, ndoshta sepse ndaj sardëve Inzaghi gjeti pikërisht atë  “monedhë” për të cilën bënte thirrje tifozeria me parrullat e saj, për të mbajtur në garë skuadrën e tij. Menez dhe Mexes ishin lojtarët që i dhanë fitoren 3-1 Milanit, përballë një Cagliari që gjithsesi nuk u shfaq i vogël në “San Siro” sa i përket lojës. Mos prania e tifozerisë “Ultras” nuk e ndali ekipin kuqezi, që gjeti frymëzim te një gol i Menezit në minutën e 22-të.

Ky finalizim ishte i mjaftueshëm për epërsinë deri në fillimin e pjesës së dytë kur Farias me një gjest të lartë teknik befasoi mbrojtjen vendase dhe Diego Lopezin. Gjithsesi gëzimi i miqve nuk zgjati shumë pasi 2 minuta më pas Mexes riktheu përpara të zotët e shtëpisë.

Për të vulosur fitoren mendoi sërish Menez, i ndihmuar dhe nga gjyqtari që akordoi një 11-metërsh për faull jashtë zone ndaj Cercit, të cilin sulmuesi francez e shndërroi në gol. 3-1 ishte rezultati përfundimtar në “San Siro”, falë tre golave francezë, që jo vetëm nuk lejojnë që ky të jetë “The End” për Milanin por gjithashtu mund të shërbejnë dhe si një revolucion për sezonin kuqezi dhe Inzaghin.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Manajn transferohet në Barcelonë

Manajn transferohet në Barcelonë

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Klubi i David Beckhamit, në garë me kohën për stadiumin e ri

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Pellegrini mposht i vetëm Parmën, Roma është çerekfinalistja e fundit

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

Klopp: S’do ta lejojë asnjë shitje këtë muaj

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

PSG nuk gabon dy herë, triumfon bindshëm ndaj Monaco

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Kupa e Italisë, Juventusi shkatërron Udinesen

Messi befason tifozët me zgjedhjen

Messi befason tifozët me zgjedhjen