Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

12.01.2019 19:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Suning Group mund të ketë një partner të ri te Interi, pasi raportet e shumta të mediave deklarojnë se një firmë investimi nga Hong Kongu do të blejë 30 për qind të klubit të Erick Thohir.

Në mëngjes kishte pasur zëra se Suning kishte të bënte me një ofertë për blerje.

Mediat raportuan se disa investitor nga Hong Kongu duan blerjen e Interit duke ofruar plot 800 milionë euro.

Kjo ofertë u raportua se u refuzua nga pronarët kinezë të Suning Group, por e vërteta ishte diçka tjetër.

Drejtuesit dhe pronarët e Interit (Foto: Pier Marco Tacca – Inter/Inter via Getty Images/Guliver)

Sipas mediumeve Il Messaggero, La Gazzetta dello Sport dhe Sky Sport Italia, investitorët janë të vendosur për të blerë aksionet e indonezianit Thohir.

Ish-presidenti i Nerazzurrëve ende ka nën pronësi  30 për qind të aksioneve të Interit dhe investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e kësaj pjese.

Negociatat besohet të jenë në një fazë të përparuar dhe mund të finalizohen brenda dy deri tre javëve.

Në rast blerje, Suning do ta kenë një partner të ri dhe pritet vazhdimi i politikës për ngritjen e klubit, duke blerë edhe lojtarë të kalibrit të lartë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Megjithatë, investitorët nga Hong Kongu duan blerjen e aksioneve të Thohirit te Interi

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Karkalecat “pushtojnë” Mekën, pastruesit në luftë me to, në vendin më të shenjtë të Islamit (Video)

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Investitorë nga Hong Kongu ofrojnë 800 milionë euro për blerjen e Interit

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Liverpooli nuk gabon ndaj Brightonit, i kthehet fitores në Ligën Premier

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Fryrja e barkut: Zgjidheni këtë problem me ananas, mjaltë ose uthull molle

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

Sampdoria – Milan, formacionet zyrtare për Kupën e Italisë – Debuton Paqueta

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

West Ham 1-0 Arsenal, notat e Xhakës, Mustafit dhe të tjerëve

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Aeroplanin e vjetër e shndërruan në dhomë hoteli, brenda tij nuk mungon pothuajse asgjë (Foto)

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Shaqiri nga minuta e parë, formacionet zyrtare të ndeshjes Brighton – Liverpool

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Solskjaer mbështet Rashfordin që të bëhet sikur Kane

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Ndotja e ajrit poaq e rrezikshme sa duhanpirja për abortet e pavullnetshme

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

Lallana është i nevojshëm te Liverpooli, thotë Klopp

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

West Ham – Arsenal, formacionet zyrtare

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)

Rrogë prej 120 mije euro në vit për atë që braktisë internetin dhe pranon ta mbikëqyrë fanarin e vetmuar (Foto)

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

Skandaloze: Liria i ofroj legjendës së ekipit rrogë 150 euro për angazhim si trajner

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet t’i keni në shtëpi fletë dafine

Receta më e mirë për ilaç kundër kollës: Pesë arsye që patjetër duhet t’i keni në shtëpi fletë dafine