Mediat kroate spekulojnë se aksioni i sotëm është orkestruar nga Thaçi e Vuçiq

28.05.2019 20:45
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mediat kroate spekulojnë se aksioni i sotëm është orkestruar nga Thaçi e Vuçiq

Aksioni i sotëm antikontrabandë në Kosovë është orkestruar nga presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe homologu i tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Kështu pohon gazeta kroate “Jutarnji list”, në një shkrim të botuar në pasditen e së martës.

E përditshmja zagrebase spekulon se nuk është e rastësishme që ky aksion i autoriteteve të Kosovës është ndërmarrë vetëm pak kohë pasi presidenti i Serbisë foli për Kosovën në parlamentin e vendit të tij.

Vuçiq dje u ka thënë serbëve se kur është fjala për Kosovën, ka ardhur koha për të zgjedhur midis gënjeshtrave të ëmbla dhe të vërtetës së hidhur.

Sipas “Jutarnji list”, aksioni i sotëm në Kosovë u bë për ta shpëtuar Vuçiqin para popullit të tij. /Express/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Hapja e negociatave/ Kryeministri i Kroacisë: Pozicioni i Francës ka evoluar, nuk do të bëhet pengesë

Hapja e negociatave/ Kryeministri i Kroacisë: Pozicioni i Francës ka evoluar, nuk do të bëhet pengesë

150 euro për të kaluar pa kontroll kufirin, arrestohet 37-vjeçari

150 euro për të kaluar pa kontroll kufirin, arrestohet 37-vjeçari

Zyrtari i PDK’së i kërkon deputetes së VV’së të largohet nga jeta publike pas fjalëve kundër UÇK’së

Zyrtari i PDK’së i kërkon deputetes së VV’së të largohet nga jeta publike pas fjalëve kundër UÇK’së

Grenell nxit Kosovën dhe Serbinë të bëjnë marrëveshje, premton pastaj investime amerikane dhe europiane

Grenell nxit Kosovën dhe Serbinë të bëjnë marrëveshje, premton pastaj investime amerikane dhe europiane

Thaçi nga Brukseli: BE ishte e gatshme që të na liberalizonte vizat që në vitin 2016

Thaçi nga Brukseli: BE ishte e gatshme që të na liberalizonte vizat që në vitin 2016

Kryeministri premton ndërtimin e 117 çerdheve, thotë se s’frikësohet nga detyra

Kryeministri premton ndërtimin e 117 çerdheve, thotë se s’frikësohet nga detyra

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Borrelli jep sinjale se dialogu Kosovë – Serbi do të nisë shpejt

Godet Agron Dida, e krahason Kurtin me Aristotelin dhe Sokratin

Godet Agron Dida, e krahason Kurtin me Aristotelin dhe Sokratin

Kurti takon Pllenkoviqin, merr mbështetjen kroate për liberalizim të vizave

Kurti takon Pllenkoviqin, merr mbështetjen kroate për liberalizim të vizave

Kërcënonte gruan dhe 3 fëmijët se do t’i vriste, arrestohet me pistoletë në dorë 54-vjeçari

Kërcënonte gruan dhe 3 fëmijët se do t’i vriste, arrestohet me pistoletë në dorë 54-vjeçari

Përgatitja e një sulmi terrorist në Gjenevë: të arrestuar edhe dy shqiptarë

Përgatitja e një sulmi terrorist në Gjenevë: të arrestuar edhe dy shqiptarë

Markoviç: Kurti ka ardhur në pushtet me dy slogane. Njëra është lufta kundër korrupsionit dhe tjetra urrejtja ndaj serbëve

Markoviç: Kurti ka ardhur në pushtet me dy slogane. Njëra është lufta kundër korrupsionit dhe tjetra urrejtja ndaj serbëve

“Albin Kurti s’ka dosje kriminale të UÇK’së”, Presidenti Thaçi i reagon ashpër deputetes së VV’së

“Albin Kurti s’ka dosje kriminale të UÇK’së”, Presidenti Thaçi i reagon ashpër deputetes së VV’së

Haradinaj: Deklarata e Kurtit turpëroi vendin dhe dëshpëroi SHBA’në

Haradinaj: Deklarata e Kurtit turpëroi vendin dhe dëshpëroi SHBA’në

“Shmangni varësinë nga Rusia” SHBA ofron 1 miliard dollarë për Europën

“Shmangni varësinë nga Rusia” SHBA ofron 1 miliard dollarë për Europën

Trysni diplomatike rreth taksës së Kosovës dhe fushatës së Serbisë

Trysni diplomatike rreth taksës së Kosovës dhe fushatës së Serbisë