Mediat italiane e shohin punë të kryer, Marcelo dhe Zidane në Juventus

27.02.2019 11:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mediat italiane e shohin punë të kryer, Marcelo dhe Zidane në Juventus

Tuttosport ka këtë të mërkurë në ballinë e ka pasur shkrimin e ribashkimit të mundshëm të Marcelos dhe Zidane në Torino.

Gazeta italiane ka shfrytëzuar deklaratat e përfaqësuesit të Nicolas Taglaificos – tani lojtar i Ajaxit – për të vazhduar te Juventusi me transferimin e Marcelos.

“Emri i Tagliaficos është në listën e Real Madridit sepse Marcelo do të shkojë në Juventus, por askush nuk më ka thirrur ende”, ishin fjalët Ricardo Schlieper, agjentit të lojtarit argjentinas të ekipit holandez.

Edhe për trajnerin francez, botimi italian e pagëzon Zidane si “pasuesin e Max Allegrit “. Kjo është për shkak se mentori i trajnerit të Juventusit, Allegri, Giovanni Galeone, tha se strategu ka përfunduar ciklin e qëndrimit në Itali.

Në këtë mënyrë, Zidane do të kthehej në atë që ishte edhe shtëpia e tij, pasi që për pesë sezone luajti në radhët e Bianconerrëve para se Florentino Perez ta transferonte në Real Madrid.

Pra, ribashkimi midis Marcelos dhe Zidanet do të thotë edhe bashkim i dyshes me Cristiano Ronaldon, ku treshja në sezonet e fundit fituan tri herë rresht titullin e Ligës së Kampionëve.

Ndryshe, Allegri është raportuar se mund të jetë trajner i ri i skuadrës madrileneve, e cila nuk pritet t’ia besoj edhe për një sezon punën strategut aktual, Santiago Solarit. /Telegrafi/


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Trump mendon se ekzekutivi i Apple e ka emrin Tim Apple

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Nëse hani domate do të jetoni më gjatë

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Vodafone: Bllokimi i Huawei do të pengojë 5G

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Linja e re e smartfonëve Galaxy S10 paraqitet zyrtarisht në Tiranë

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Shkencëtarët zbulojnë një ‘xham’ që e shkatërron bakterin E.coli

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Spitali i Mitrovicës dhe “Ariani Company” i shtojnë VALA-s 650 konsumatorë të rinj

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Konsumimi i një gote vere apo birre në ditë rrit shtypjen e gjakut

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Qëndroi në skajet e ndërtesës së lart, bëri ushtrime trupore përjashta kolonave (Video)

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Një problem sigurie në shfletuesin Chrome po përdorej në disa sulme kibernetike

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Ish-eskorta: Nuk jam penduar. Bëja seks edhe me të moshuar

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Gruaja që nuk i njeh as fytyrat e familjarëve të saj diagnostikohet me një çrregullim të rrallë

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Transformon fytyrën nëpërmjet grimit që të ngjajë me personazhet e filmave (Foto)

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Gmail Smart Compose vjen tek të gjithë telefonët Android

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

Funksioni i ri i Google Maps u shpëton “kokën” shoferëve

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)

E bëri nervoz duke e vënë në lojë me tortën e dasmës, dhëndri godet nusen – gati e rrëzoi për tokë (Video)