Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

27.03.2019 16:15
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Për vajzat shqiptare po vazhdon të shkruhet nëpër mediat më të famshme botërore.

Emrat e shqiptareve, Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Rita Ora së fundmi janë përmendur në një artikull të veçantë të cilin ua ka kushtuar një medie greke, transmeton lajmi.net.

Në artikullin në fjalë është përmendur në theks të veçantë suksesi i tre emrave të njohur shqiptarë të cilat po e pushtojnë botën.

Mediat greke kanë shkruar se shqiptarët në Greqi nuk e pranojnë prejardhjen e tyre, pasi nuk trajtohen mirë dhe nuk ia dalin dot të ecin përpara me karrierën e tyre, ndërsa në SHBA apo në Britaninë e Madhe gjërat janë më të lehta për popullin shqiptar.

Ky artikull u përfundua me fjalët se nëse ke talent mund t’ia dalësh, pavarësisht nga vjen.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Mediat greke me artikull kushtuar vajzave shqiptare: Kur ke talent mund t’ia dalësh

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Google sjell teknologjinë AMP në Gmail

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

Sony ka shitur 4.2 milionë pajisje të realitetit virtual PlayStation VR

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

ASUS adreson sulmin me maluerë ndaj sistemit të përditësimeve

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

Më 4-7 prill 2019 në Prishtinë organizohet konferenca e teknologjisë Software Freedom Kosova (SFK)

Apple prezantoi shërbimin me pagesë të lajmeve News+

Apple prezantoi shërbimin me pagesë të lajmeve News+

Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Akademia jCoders certifikohet nga agjensioni më i madh akreditues amerikan AdvancED

Apple prezantoi një kartë krediti

Apple prezantoi një kartë krediti

P30 dhe P30 Pro është përgjigja e Huawei ndaj Galaxy S10 dhe S10 Plus

P30 dhe P30 Pro është përgjigja e Huawei ndaj Galaxy S10 dhe S10 Plus

AKEP miraton shitjen e Telekom Albania

AKEP miraton shitjen e Telekom Albania

Serverët e infektuar të përditësimeve kanë dërguar maluerë në kompjurët ASUS

Serverët e infektuar të përditësimeve kanë dërguar maluerë në kompjurët ASUS

Bashkimi Evropian voton për ti dhënë fund ndryshimit të orës

Bashkimi Evropian voton për ti dhënë fund ndryshimit të orës

Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Fjala e parë që tha bebja ishte Google: Gjiganti për kërkim shprehet i gëzuar, jo të gjithë u impresionuan (Video)

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Aplikacioni Tirana Ime me funksione për matjen e cilësisë së ajrit

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Mosha e kishte lodhur dhe nuk mund të ecte, qeni 20-vjeçar u ndihmua të hidhte disa hapa në park (Video)

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook

Vajza e themeluesit të Huawei përdor iPhone, iPad dhe MacBook