Mediat gjermane shkruajnë për rrahjen ndërmjet Zekës e Krasniqit

30.09.2017 20:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mediat gjermane shkruajnë për rrahjen ndërmjet Zekës e Krasniqit

Rrahja në studio të emisionit televiziv në mes të deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Frashër Krasniqi dhe deputetit të Nismës për Kosovën, Milaim Zeka, është bërë lajm edhe në mediat gjermane.

Një nga to, Welt.de, ka raportuar për këtë incident, duke shpjeguar edhe se si erdhi deri tek rrahja, njofton Klan Kosova.

Kjo media shkruan se dhuna fizike në politikën kosovare nuk është përjashtim.

Welt përmend edhe rastet kur në parlamentin e Kosovës ishte hedhur gaz nga opozita.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Rritet konkurrueshmëria dhe siguria në Aeroportin e Prishtinës

Rritet konkurrueshmëria dhe siguria në Aeroportin e Prishtinës

Deda: Të gjithë në Kosovë janë kundër idesë fashiste të prekjes së kufijve, përveç Hashim Thaçit

Deda: Të gjithë në Kosovë janë kundër idesë fashiste të prekjes së kufijve, përveç Hashim Thaçit

Kosova krijon ushtrinë, Lista Serbe do të ankohet në Gjykatën Kushtetuese

Kosova krijon ushtrinë, Lista Serbe do të ankohet në Gjykatën Kushtetuese

“Emblema e Vushtrrisë” për Vasfije Krasniqi Goodman

“Emblema e Vushtrrisë” për Vasfije Krasniqi Goodman

“Gatishmëri e Greqisë për bashkëpunim me Kosovën”

“Gatishmëri e Greqisë për bashkëpunim me Kosovën”

Haradinaj: Së bashku duhet të dëshmojmë seriozitet në punën e fizioterapisë në Kosovë

Haradinaj: Së bashku duhet të dëshmojmë seriozitet në punën e fizioterapisë në Kosovë

Pritet të fillojnë hetimet për ngacmimet seksuale në Medresenë Alauddin

Pritet të fillojnë hetimet për ngacmimet seksuale në Medresenë Alauddin

AKB-ja e vlerëson MTI-në zë të fuqishëm të prodhuesve vendorë në Qeveri

AKB-ja e vlerëson MTI-në zë të fuqishëm të prodhuesve vendorë në Qeveri

Qendra e Trajnimit të KEK-ut, mundësi për aftësim profesional

Qendra e Trajnimit të KEK-ut, mundësi për aftësim profesional

Thaçi: Ideja e korrigjimit shmang ndarjen dhe asociacionin

Thaçi: Ideja e korrigjimit shmang ndarjen dhe asociacionin

Lekaj thotë se zgjatja e pistës së aeroportit do të paguhet nga buxheti

Lekaj thotë se zgjatja e pistës së aeroportit do të paguhet nga buxheti

Top Channel: Greqia financon portale në Shqipëri

Top Channel: Greqia financon portale në Shqipëri

Ministri Reçica thotë se me ligjin për inspektoratin luftohet punësimi jo formal

Ministri Reçica thotë se me ligjin për inspektoratin luftohet punësimi jo formal

Haradinaj: Kosova është pjesë e koalicionit global në luftën kundër terrorizmit

Haradinaj: Kosova është pjesë e koalicionit global në luftën kundër terrorizmit

“Kujt do t’i paguhen 1.2 milion euro për anëtarësim në Interpol?”

“Kujt do t’i paguhen 1.2 milion euro për anëtarësim në Interpol?”

Haradinaj: Malta,vend mik i Kosovës

Haradinaj: Malta,vend mik i Kosovës