Me “Secret of Success” Komisioni Evropian promovon sipërmarrjet e vogla dhe te mesme, ICTSmedia përfaqëson Shqipërinë

29.04.2019 09:25
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me “Secret of Success” Komisioni Evropian promovon sipërmarrjet e vogla dhe te mesme, ICTSmedia përfaqëson Shqipërinë

“Secret of Success”, një raport që përpilohet dy herë në vit në nderim të sipërmarrjeve të suksesshme në mbarë Evropën dhe vendet COSME, është rikthyer këtë vit me një kohortë tjetër inovatorësh.

Me “Secret of Success” Komisioni Evropian promovon sipërmarrjet e vogla dhe të mesme në vendet anëtare dhe vendet COSME. Sipëmarrësit vinë nga një gamë e gjerë sektorësh duke sjellë llojshmëri eksperiencash.

Shtëpia Botuese ICTSmedia, publikuese e PCWorld.al, CiO.al dhe GameWorld.al, organizatore e garës prestigjioze në fushën e teknologjisë Albanian ICT Awards dhe themeluese e qendrës multifunksionale ICTSlab dhe mbështesëse e një sërë aktivitetesh në teknologji përfaqëson Shqipërinë në këtë raport.

Pjesë e këtij raporti janë sipërmarrjet nga 35 vende Evropiane, anëtare në BE dhe vende COSME ku bën pjesë edhe Shqipëria.

Raporti përmban histori unike të njerëzve që me trimëri kanë vendosur të hedhin hapin tjetër drejt përmbushjeve të ëndrrave, të cilat duhet të na inspirojnë për të zbuluar botën e sipërmarrjeve dhe pse jo motivuar që fillojmë sipërmarrjen tonë.

Me gjithë diferencat e tyre, të gjithë ndajnë dy vlera: “Të mësosh nga dështimi” dhe “Ndërtosh ekip më të mirë.”

Për Komisionin Evropian rrugëtimi i sipërmarrjeve të përmendura, ku përfshihet edhe ICTSmedia nën flamurin shqiptar, janë shembull më i qartë i përkushtimit, dedikimit dhe inspirimit.

Në “Secret of Success” Kushtrim Shala dhe shtëpia Botuese ICTSmedia folën për sfidat me të cilët përballen sipërmarrësit në Shqipëri dhe si të përballemi me to.

Albanian ICT Awards ka përgjigjen dhe i shërben mësë miri kauzës së Komisionit Evropian ku prej 7 vitesh është vënë kërkim të identifikimit, vlerësimit dhe shpërblimit të sipërmarrësve shqiptarë në teknologji dhe po shkon drejt finalizimit të një tjetër viti të suksesshëm.

Bashkëthemeluesi i Albanian ICT Awards beson se janë përkushtimi dhe puna e palodhur ata që e bëjnë një njeri të suksesshëm.

Shqipëria prej kohësh ka vuajtur nga “tharja e trurit” dhe ekspertiza mbetet ekskluzivitet i huaj në vendin tonë. Kjo më ka bërë të krijoj ICTSmedia, sot një shtëpi botuese lider në teknologji në rajon.

Me këtë kompani kishim për qëllim të krijonim një platformë për shqiptarët e pasionuar në teknologji së bashku me një strategji për joshjen e talenteve drejt eksportimit e produkteve, dijeve dhe sipërmarrjeve kombëtare në teknologji.”

“Mungesa e suksesit ju detyron të ndryshoni perspektivën dhe nganjëherë ky ndryshim perspektive është ajo që ju duhet për të qenë të suksesshëm.”/PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

U tha që s’është miliardere, por blerjet e fundit e dëshmojnë të kundërtën

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Capital T rrëmben vëmendjen në rrjete sociale, zhvishet për të treguar muskujt

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

Aulas: Idiotët vendosën ndërprerjen e kampionatit, ndaj Juves me “këmbë të lidhura”

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)

16 gjërat idiote për të cilat gratë shpenzojnë para (Foto)