Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

07.11.2018 12:35
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

Një grua ndërmori një veprim të fundit hakmarrje ndaj ish të dashurit të saj, i cili kishte vjedhur para prej saj, për të paguar për një udhëtim në Paris me të dashurën e tij të re – duke kërkuar gjithashtu edhe ndihmën e policisë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Angel Exford, 29 vjeç, kishte takuar Michael Fehsenfeld, 26 vjeç, për disa muaj përpara se marrëdhëniet e tyre të rrënoheshin në shtator.

Dhe, një ditë para ndarjes, ai pretendonte se kishte humbur portofolin e tij kështu që ajo i dha atij çantën e saj për të paguar për ushqimin e tyre.

Ai shfrytëzoi shansin për të marrë të dhënat e kartelës së bankës saj dhe pasi e bllokoi atë në mediat sociale, paratë filluan të “zhdukeshin” në mënyrë misterioze nga llogaria e saj.

Që nga lulet, deri tek dhomat e hotelit, kulmi kishte ardhur kur fluturimet dhe akomodimi në Paris u paguan me kartën e saj.

Ajo e kuptoi se ish i dashuri i saj ishte duke “e mbuluar” të dashurën e tij të re me dhurata dhe planifikonte t’i ofronte një rrugëtim romantik – kështu që ajo vendosi të hakmerrej.

Exford zbuloi se Fehsenfeld ishte duke fluturuar për në Paris kështu që ajo u kthye në aeroportin e Gatwick më 5 tetor, ku policia ishte gati ta arrestonte atë. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

Me paratë e saj djaloshi pagoi pushimet me të dashurën e re – për hakmarrje, e dashura kërkon edhe ndihmën e policisë (Foto)

Ana errët e ‘fermave të erës’: Krahët e turbinave mbysin rreth 75 për qind të shpezëve në zonë (Foto)

Ana errët e ‘fermave të erës’: Krahët e turbinave mbysin rreth 75 për qind të shpezëve në zonë (Foto)

Ramush Haradinaj takohet me Luan Krasniqin

Ramush Haradinaj takohet me Luan Krasniqin

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

CSKA-Roma: Formacionet e mundshme, mesfusha i besohet Cristantes dhe Nzonzit

Chrome 71 bllokon reklamat abuzive që tentojnë të vjedhin informacionet personale të vizitorëve

Chrome 71 bllokon reklamat abuzive që tentojnë të vjedhin informacionet personale të vizitorëve

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Handanovic: Duhet të prisja golin e Malcomit

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Facebook bllokon 115 llogari për veprimtari të dyshimta

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Shirat e rrëmbyeshëm bënë që lumi të dalë nga shtrati në Washington, salmonët notonin para syve të shoferëve (Video)

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat

Atletico Madridi i hakmerret Borussia Dortmundit, Saul e Griezmann shënojnë golat

Plani i BE-së për taksimin e kompanive teknologjike kundërshtohet nga disa vende anëtare

Plani i BE-së për taksimin e kompanive teknologjike kundërshtohet nga disa vende anëtare

Notat e lojtarëve, Napoli – PSG: Neymar yll i sfidës

Notat e lojtarëve, Napoli – PSG: Neymar yll i sfidës

Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Barcelona, vlerësohen Coutinho dhe Handanovic

Notat e lojtarëve: Inter 1-1 Barcelona, vlerësohen Coutinho dhe Handanovic

Edhe pse ka humbur 70% të vlerës, vlera e Bitcoin ka filluar të tregojë stabilitet po aq sa e aksioneve Amerikane

Edhe pse ka humbur 70% të vlerës, vlera e Bitcoin ka filluar të tregojë stabilitet po aq sa e aksioneve Amerikane

SHBA, përse votohet në nëntor?

SHBA, përse votohet në nëntor?

Jurgen Klopp flet pas humbjes së turpshme: Nuk kam gishta në dorë që të flas për problemet që kishim

Jurgen Klopp flet pas humbjes së turpshme: Nuk kam gishta në dorë që të flas për problemet që kishim

Spalletti lëvdon angazhimin e lojtarëve të tij

Spalletti lëvdon angazhimin e lojtarëve të tij