Me kanabis në xhepa shkoi në stacionin policor, ankesa e 33-vjeçarit befasoi policinë

08.04.2019 20:09
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me kanabis në xhepa shkoi në stacionin policor, ankesa e 33-vjeçarit befasoi policinë

Një përdorues i kanabisit mori një qese të drogës dhe u fut brenda në stacioni policia, për t’u ankuar se nuk ishte “me cilësi të mirë”.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Arthur Liwembe (33) u arrestua menjëherë pasi shkoi në stacionin e policisë me vullnetin e tij dhe ua paraqiti kanabisin policëve në detyrë, duke u ankuar se nuk ishte i lumtur me blerjen e tij.

Gjykatësi John Hughes tha se sjellja e Liwembe ishte “e palogjikshme për të thënë të paktën” dhe ishte tregues i një “psikoze” të shkaktuar nga kanabisi.

Madje, siç thuhet tutje, ai shtyu rastin për një raport prove.

Ndryshe, Liwembe, një ish student, u deklarua fajtor për posedimin e paligjshëm të kanabisit dhe akuzave të tjera.

Gda Ian Foley i tha Gjykatës së Rrethit në Dublin se Liwembe shkoi në Kilmainham Garda Station më 10 korrik dhe nxori një qese me kanabis me vlerë 10 eurosh nga xhepi i tij.

“Ai tha se kishte blerë drogë dhe besonte se ajo nuk ishte e kualitetit të mirë”, ka thënë Gola Foley. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Me kanabis në xhepa shkoi në stacionin policor, ankesa e 33-vjeçarit befasoi policinë

Me kanabis në xhepa shkoi në stacionin policor, ankesa e 33-vjeçarit befasoi policinë

Dënohet me katër vite burg sepse pastroi Bitcoin me vlerë 500,000 dollarë

Dënohet me katër vite burg sepse pastroi Bitcoin me vlerë 500,000 dollarë

Raport: iPhone e 2019-ës vinë me tre kamera të pasme

Raport: iPhone e 2019-ës vinë me tre kamera të pasme

Bashkimi Evropian do të mbështesë planin e taksës dixhitale edhe nëse mungon konsensusi global

Bashkimi Evropian do të mbështesë planin e taksës dixhitale edhe nëse mungon konsensusi global

Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

Aeroplani ngadalësoi shpejtësinë, shkaku i një flamengoje që lëvizte ngadalë në pistë (Video)

Grafina, një material i ri me aftësi të rralla

Grafina, një material i ri me aftësi të rralla

Ushtria Amerikane demonstron HoloLens në dyluftime dhe stërvitje reale

Ushtria Amerikane demonstron HoloLens në dyluftime dhe stërvitje reale

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 gënjehet nga një printim 3D i shenjës së gishtit

Skaneri ultrasonik i Galaxy S10 gënjehet nga një printim 3D i shenjës së gishtit

16 vjeçari vret veten për lojën PUBG

16 vjeçari vret veten për lojën PUBG

Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Vetëm tre për qind e pjesëmarrësve, arritën ta përfundojnë sfidën e ëmbëlsirës me çokolatë (Foto)

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Cilët janë uebsajtet më të vizituara në gjithë botën?

Çfarë mendoi Eli Fara kur pa për herë të parë Aurela Gaçen duke bërë pompa ne skenë?

Çfarë mendoi Eli Fara kur pa për herë të parë Aurela Gaçen duke bërë pompa ne skenë?

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Adoleshentja tregon vështirësitë e punës si sirenë (Video)

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Twitter eksperimenton etiketa të reja për grupet e cicërimeve

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Facebook është përdorur haptazi nga kriminelët kibernetikë për të ofruar shërbime hakimi

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore

Rindërtohet makineria e deshifrimit të kodeve të Luftës së Dytë Botërore