“Më ka ofenduar vajzën minorene”, Albin Kurti i përgjigjet Vuçiçit (Video)

10.10.2019 00:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Më ka ofenduar vajzën minorene”, Albin Kurti i përgjigjet Vuçiçit (Video)

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, partisë që fitoi zgjedhjet e përgjithshme në Kosovë të dielën, tha se Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç është në siklet me ardhjen e tij në krye të qeverisë.

Kurti po ashtu iu përgjigj edhe akuzave të Vuçiç, se lideri i LVV i ka ofenduar edhe vajzën minorene.

Blendi Fevziu: Vuçiç, në një intervistë për Tv Klan, që do të transmetohet nesër, thotë se “nëse do të jetë më e vështirë apo jo, nuk e di, por për mua është më e vështirë që nuk kemi një zgjidhje kompromisi. Dhe unë flas për gjëra serioze, jo për gjëra personale, siç është ajo që Albin Kurti ka ofenduar bijën time minorene, duke e përfshirë në procese politike. Sepse njerëzit e ndershëm nuk e bëjnë këtë, por ta lëmë anash”.

Albin Kurti: Ta lëmë anash, por e përmend.

Blendi Fevziu: Vuçiç thotë “sa i përket Beogradit dhe Prishtinës, unë mund të them se nëse nuk dëshironi kompromis, nuk ka problem njerëz, vetëm na njoftoni dhe më thoni që nuk duam kompromis, dhe ne do të jemi në rregull. Do të vazhdojmë kështu të jetojmë, ne pak më mirë, se ju dhe me një autoritet më të madh në bashkësinë ndërkombëtare, që më vjen keq, por kjo është zgjidhja juaj me sa duket”. Pra ai thotë, nëse s’doni, mund të vazhdojmë secili, që do të thotë, stanjacion ose status-quo.

Albin Kurti: Ai ka një siklet të madh sepse me ardhjen time kryeministër ai zbulohet në të vërtetën e tij origjinale. Që është që kur unë fillova në politikë si udhëheqës studentor, ai ishte ministër i Informacionit në qeverinë e Millosheviçit.

Blendi Fevziu: Jeni takuar me të?

Albin Kurti: Jo nuk e kam takuar, nuk e kam takuar kurrë. Por unë bëja protesta në Universitetin e Prishtinës, ai jepte intervista në Hotelin Grand, ku ndodheshin Tigrat e Arkanit. Pra ai e kupton shumë thellë çka do të thotë ardhaj e LVV në qeveri dhe e imja si kryeministër. Prandaj është ky siklet.

Blendi Fevziu: Ndërkohë, ia keni përmendur vajzën?

Albin Kurti: Kur ka ardhur në Kosovë në Shtator, as që kam ditur që ka vajzë ky e që ka djalë Thaçi, skam ditë gjë. Unë kam thënë në parim që këta të dy, aq shumë janë afruar e duan të bëjnë marrëveshje si monarkë mesjetarë, vetëm ju ka ngelur edhe të bëjnë krushqi e t’i martojnë fëmijët e tyre. Idenë nuk ia kam pasur çfarë kanë këta.

/tvklan.al/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Ja si do të jetë Teatri i ri Kombëtar (FOTOT)

Ja si do të jetë Teatri i ri Kombëtar (FOTOT)

Ismajli: Është knaqësi kur shohim një mobilizim të jashtëzakonshëm nga kompania “ABC Design” ndaj ambientit dhe rëndësisë së pastrimit

Ismajli: Është knaqësi kur shohim një mobilizim të jashtëzakonshëm nga kompania “ABC Design” ndaj ambientit dhe rëndësisë së pastrimit

Basha: Në ora 16:30 nesër të gjithë në protestë në Tiranë

Basha: Në ora 16:30 nesër të gjithë në protestë në Tiranë

Ka marrë flakë një pallat 13-katësh në Bulevardin Zogu i Parë në Tiranë, disa ambulanca në vendngjarje

Ka marrë flakë një pallat 13-katësh në Bulevardin Zogu i Parë në Tiranë, disa ambulanca në vendngjarje

Shpëlarja e gojës kundër Covid-19, para se të infektojë qelizat e shkatërron atë

Shpëlarja e gojës kundër Covid-19, para se të infektojë qelizat e shkatërron atë

Berberi që qethi refugjatët

Berberi që qethi refugjatët

Krasniqi: Pandemia nuk përfundon në mënyrë të përnjëhershme

Krasniqi: Pandemia nuk përfundon në mënyrë të përnjëhershme

Kritikohen nga tifozët fanellat e Real Madridit për edicionin 2020/21

Kritikohen nga tifozët fanellat e Real Madridit për edicionin 2020/21

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës vendoset flamuri i LGBTI-së

Në ndërtesën e Qeverisë së Kosovës vendoset flamuri i LGBTI-së

Askush nuk mund ta ndajë atë nga cigarja, ka shtuar Chiellini

Askush nuk mund ta ndajë atë nga cigarja, ka shtuar Chiellini

Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

Guvernatori i Nju Jorkut testohet për koronavirus para kamerave!

Kryemadhi: Ja ha veshin Edi Ramës

Kryemadhi: Ja ha veshin Edi Ramës

Shkaku i pandemisë, shtyhen festivalet në Kosovë

Shkaku i pandemisë, shtyhen festivalet në Kosovë

LDK akuzon për presion

LDK akuzon për presion

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Raste të reja me COVID-19 në Ferizaj

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes

Nga nesër deri më 1 qershor fillon orari i ri i lëvizjes