Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

13.12.2020 20:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Protestuesit në natën e pestë të protestës në Tiranë kanë bërë një gjest simbolik gjatë marshimit të tyre.

Ata janë shtrirë para kryeministrisë duke vendosur duart mbi kokë.

Disa prej tyre morën pjesë në këtë gjest për të simbolizuar vrasjen e të riut Klodian Rashës nga një polic që ka revoltuar të rinjtë, të cilët prej 5 ditësh po protestojnë./tch

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Me duart mbi kokë, protestuesit shtrihen para kryeministrisë

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Ambasada kosovare në Gjermani jep detaje për ata që udhëtojnë drejt Kosovës

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Sejdiu takohet me Wisner, diskutojnë për zhvillimet në Kosovë

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Zbulohet simptoma më e zakonshme e koronavirusit

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Trusti tregon statistikat mbi 10 përqindëshin e tërhequr nga qytetarët

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Deputetit të LDK-së ia shpërthejnë gomat e veturës (Foto)

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Mijëra bjellorusë demonstrojnë përsëri kundër Lukashenkos, dhjetëra të arrestuar

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Parashikimi i motit për javën e ardhshme

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

Pandemia vështirëson jetën e fëmijëve me autizëm

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

12 të vdekur dhe 462 raste të reja me Covid-19

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Cigareshitësi nga Peja dorëzon në Policinë një shumë parash të gjetura

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Hoti jep detaje për gjendjen me Covid-19 në vend, thotë se po përgatisin masat për festat e fundvitit

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë

Punëtorët teknik në spitalet e Kosovës, nga nesër në grevë

Abrashi: Nëse nuk ka marrëveshje për presidentin, zgjedhjet në janar

Abrashi: Nëse nuk ka marrëveshje për presidentin, zgjedhjet në janar

Kalon ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Kalon ilegalisht kufirin, arrestohet shtetasi i Shqipërisë

Ahmeti: Varrimi i serbes nuk është akuzë për dikën dhe as garë

Ahmeti: Varrimi i serbes nuk është akuzë për dikën dhe as garë