“Më burgosën e më lanë pa buk” avokati Halilaj reagon pasi iu ngrit aktakuzë në rastin “Drenasi”

30.10.2019 17:06
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
“Më burgosën e më lanë pa buk” avokati Halilaj reagon pasi iu ngrit aktakuzë në rastin “Drenasi”

Prokuroria e Prishtinës ka ngritur sot aktakuzë kundër gjashtë personave lidhur me rastin e abuzimit seksual të së miturës nga Drenasi.

Në mesin e të akuzuarve është edhe avokati që kishte denoncuar i pari rastin, Gazmend Halilaj, shkruan lajmi.net.

Ky i fundit ka reaguar përmes një postimi në Facebook duke thënë dhe duke pretenduar se fillimisht atij i ishin ofruar beneficione që të ndalet raportimi i rasit, shkruan lajmi.net.

Sipas tij, pasi që ai nuk kishte pranuar, atë e arreatuan dhe në burg e lanë pa buk e pa ilaqe.

Ai thotë se aktakuza është ngritur nga një prokuror ndaj të cilit vetë Halilaj kishte bërë kallëzim penal.

Postimi i plotë:

Te dashur miq. Po ndegjoj qe prokuroria me paska ngrit nje aktakuz per nje rast qe e zbulova vet. Fillimisht kishte u munduan me qdo kusht te me te me ofrojn beneficione qe te ndalem, s ja dolen, pastaj u munduan te me eleminojn, sja dolen, pastaj me burgosen dhe me lan pa buk pa uje pa ilaqe, vetem qe te dorzohem por s ja dolen, tash me paska ngrit aktakuz nje prokuror te cilit me dat 25.02 2019 i bera kallzim penal, te nesermen i njejti me arrestoj pa asnje ankues pa asnje prov. Nejse, pa dasht te permendi emra por njerzit vetem qe po mendojn ndryshe, po i akuzojn per terrorizem dhe pastaj i vrasin ne burg, ndersa un i kam godit me prova dhe kjo ka qene pritshme. Ajo qka eshte SKANDALOZE, qe prokuroria me ka ngrit aktakuz per veper qe ,,Fare nuk gjendet ne Kodin penal,,. Skam qare pa e ba nje Kallzim penal,, ndaj perosnave pergiegjes. Te dashur miq, nga sot do te jem edhe me i FORT ne drejtim te goditjes se krimit sidomos te personave zyrtar. Un jam GAZMEND HALILAJ, un nuk friksohem, un do ta godas krimin pavarsisht qmimit qe paguaj.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Erdogan e kritikon Izraelin, thotë se Turqia është “zëri i vetëm” që qëndron në krah të palestinezëve

Erdogan e kritikon Izraelin, thotë se Turqia është “zëri i vetëm” që qëndron në krah të palestinezëve

Muja: Pezullimi i Ligjit të Pagave i qëllimshëm, duan të nxisin probleme sociale

Muja: Pezullimi i Ligjit të Pagave i qëllimshëm, duan të nxisin probleme sociale

​Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat

​Sindikalistët thonë se kishte një marrëveshje të fshehtë për pezullimin e Ligjit për pagat

Gratë më të fuqishme në botë për 2019, e para Merkeli

Gratë më të fuqishme në botë për 2019, e para Merkeli

Enver Hasani: VV dy herë provon të bëjë qeverinë, nëse nuk bëhet shkohet në zgjedhje të reja

Enver Hasani: VV dy herë provon të bëjë qeverinë, nëse nuk bëhet shkohet në zgjedhje të reja

Kurti tregon si u bllokuan me Isa Mustafën për zgjedhje të ministrive

Kurti tregon si u bllokuan me Isa Mustafën për zgjedhje të ministrive

Blakaj: Për krime të kryera në Kosovë, Serbia ka dënuar vetëm 17 policë apo ushtarë të nivelit të ulët komandues

Blakaj: Për krime të kryera në Kosovë, Serbia ka dënuar vetëm 17 policë apo ushtarë të nivelit të ulët komandues

LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

LDK-ja njofton për takimin me Abbottin, nuk jep detaje

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Jevtiq thotë se Lista Serbe s’do të jetë pengesë për krijimin e Qeverisë

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Mjeku i dëshpëruar për pezullimin e Ligjit për Paga: Bravo për varfërimin e mbi 60 mijë familjeve

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Hoti në Shtime: Investimi në nxënës do të thotë investim në të ardhmen

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Paralajmërohen grevat, a do të ketë kolaps në vend pas pezullimit të Ligjit për Paga?

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt

Mbyllet qendra e sapohapur e masazhit në Sojevë të Ferizajt

Për dy muaj konfiskohen 49 vetura për Shmangie nga pagesa e tarifave të detyrueshme doganore

Për dy muaj konfiskohen 49 vetura për Shmangie nga pagesa e tarifave të detyrueshme doganore

Shqiptarit në Amsterdam i fluturojnë 50.000 euro nga valixhja, arrestohet në aeroport

Shqiptarit në Amsterdam i fluturojnë 50.000 euro nga valixhja, arrestohet në aeroport

Pezullohet nga Gjykata Kushtetuese Ligji për Paga, deri më 30 mars

Pezullohet nga Gjykata Kushtetuese Ligji për Paga, deri më 30 mars