Me “bulliqa” nuk arrihet Ndryshimi!

26.11.2020 10:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me “bulliqa” nuk arrihet Ndryshimi!

Nga Migjen Kelmendi

Per me kuptue krejt farsen dhe manipulimet e Albin Kurtit dhe VV, nuk kam aktualisht shembull ma te gjetun se kandidimin e Bulliqit per Podujeve.

Partia qe u prezentue si garance e ndryshimit, pa asnji skrupull kandidon nji figure te kompromitueme edhe profesionalisht edhe politikisht si Bulliqin.

Ka me mbete e randesishme fotoja dhe shetitjet e Kurtit me Bulliqin neper rruget e Podujeves.
Per Kurtin pushteti arsyeton gjithçka. Edhe foton edhe kandidimin e Bulliqit, edhe kompromitimin (e perkoheshem mendon Kurti).

“Lazni car Scepan Mali’ s’po e kupton qe krejt po doket! Qe asht cullak ne gjakimin e tij per pushtet, dhe Bulliqi ka me mbete logo e “forces se ndryshimit” dhe kompromitimit.

Apo ndoshta po e kupton mire, por Qellimi po ja arsyeton Mjetin, si krejt tjereve deri sot.

Me ‘bulliqa’ askush, qe veç pak din me mendue, nuk pret kurfare ndryshimi.

E keqja asht qe Kurti po llogarit ne ate mase te njerezve tane qe e kane zor me mendue!

Mendon Albini per ta:)

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Vaksina anticovid më shpejt se sa e kishim imagjinuar në treg

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Aksident mes tri veturash në Rrugën e Kombit, vdes një prej shoferëve

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

Joe Biden letër Agim Rexhepit: Zoti ju bekoftë!

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

OVL UÇK reagon pas vazhdimit të mandatit të Speciales

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Daut Haradinaj: Nuk hyhet në Kosovë duke kaluar mbi varrezat masive e eshtrat e shqiptarëve të masakruar

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Vdes nga Covid-19 një shtatzënë në QKUK

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

Komuna e Prishtinës vendos t’i ndihmojë mediat me 100 mijë euro

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

AstraZeneca do të bëjë teste shtesë për vaksinën antiCOVID-19

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

Vazhdon mandati i Dhomave të Specializuara dhe Zyrës së Prokurorit të Specializuar

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

​Lajçak informon Bundestagun për dialogun Kosovë-Serbi

Të drejtat qytetare të shtazëve

Të drejtat qytetare të shtazëve

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

10 viktima dhe 656 raste të reja me Covid-19 në Shqipëri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​Kurti: Qeveria Hoti nuk është legjitime – ja kur duhet të zgjidhet presidenti i ri

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

​BE kritikohet për anshmëri në dialogun Kosovë-Serbi

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Shaip Kamberi vendos flamurin shqiptar në Kuvendin e Serbisë

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha

Kërcënohet zëvendësministri Zafir Berisha