Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore” drejt një komunikacioni më të sigurt

17.07.2019 15:01
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore” drejt një komunikacioni më të sigurt

Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit, të mërkurën ka bërë lansimin e fushatës “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore”, vazhdimësi e aktiviteteve të MIT drejt sensibilizimit të pjesëmarrësve në komunikacion për qarkullim të sigurt.

Zëvendësministri i MIT-së, Idriz Selimaj, i cili bëri edhe hapjen e kësaj fushate në pikën kufitare në Merdare, theksoi se MIT, me anë të kësaj fushate, ka për synim uljen e numrit të aksidenteve, veçanërisht gjatë sezonës së verës, ku edhe rritet numri i përgjithëm i mjeteve qarkulluese.

Broshura që rikujton disa nga shkeljet që rrëzikojnë jetën e pjesëmarrësve në trafik, është shpërndarë te vozitësit që kanë qarkulluar përmes pikës kufitare Kosovë – Serbi, ndërsa do të vazhdojë të shpërndahet edhe në pikat kufitare të tjera.

Iniciativa e sotme është bashkëpunim i MIT-së dhe Policisë së Kosovës./Infosot/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


“Po japin gjoba pa u menduar dy herë”, qytetarët ankohen për policët e rinj

“Po japin gjoba pa u menduar dy herë”, qytetarët ankohen për policët e rinj

Stoltenberg: I takon Serbisë të vendosë për çështje të teknologjisë

Stoltenberg: I takon Serbisë të vendosë për çështje të teknologjisë

Rama: Do tundë themelet e çdo pasurie të krimit

Rama: Do tundë themelet e çdo pasurie të krimit

Specialja fton dy ish-pjesëtarë të UÇK-së nga Zona e Pashtrikut

Specialja fton dy ish-pjesëtarë të UÇK-së nga Zona e Pashtrikut

Reagimet e ashpra të Nismës dhe VV-së ndaj rinumërimit, detyrojnë KQZ të merr masa

Reagimet e ashpra të Nismës dhe VV-së ndaj rinumërimit, detyrojnë KQZ të merr masa

Plaçkitet këmbimorja në Gjilan

Plaçkitet këmbimorja në Gjilan

Burrë e grua sulmojnë njëri-tjetrin, dërgohen në mbajtje

Burrë e grua sulmojnë njëri-tjetrin, dërgohen në mbajtje

Eskalon situata: NISMA e akuzon VV-në për orgji në parti

Eskalon situata: NISMA e akuzon VV-në për orgji në parti

66 aktakuza për 24 orë

66 aktakuza për 24 orë

337 pjesëtarë të rinj i bashkohen Ushtrisë së Kosovës

337 pjesëtarë të rinj i bashkohen Ushtrisë së Kosovës

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Publikohet fotografia e parë e Remzije Mustafës pas kthimit në shtëpi

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Dhimbjet e rritës europiane: Çekia – Kosova 2:1

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Grenell: Nisma për Mini-Schengenin mund të jetë e suksesshme nëse përfshihet edhe Kosova

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Doris Pack: Një gjyqtare kushtetuese në Shqipëri betohet para noterit, absurde. BE duhet të veprojë

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Lajmi i fundit: Remzije Mustafa u gjet shëndosh e mirë, shkoi vetë te banesa

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë

Nëse i keni vendosur gomat e dimrit, s’jeni të obliguar të keni zinxhirë në veturë — sipas Ministrisë