Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

05.12.2020 21:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Sot është zhvilluar derbi i madh i këtij sezonin në Bundesligën gjermane ndërmjet liderit të tabelës, Bayern Munichut dhe ndjekësit të tij, RB Leipzigut, përcjell KosovaPress.

Ashtu siç edhe pritej, në “Allianz Arena” u zhvillua një ndeshje spektakolare ku u realizuan gjashtë gola, por që për fat të keq nuk pati fitues nga ky ballafaqim i zjarrtë.

Nkunku kaloi Leipzigun në epërsi në minutën e 19’, Bayerni e barazoi rezultatin në minutën e 30’ me golin e realizuar nga Musiala, ndërsa kaloi në avantazh pas katër minutave përmes golit te Thomas Muller. Mysafirët reaguan pas vetëm dy minutash dhe e rikthyen barazpeshën me golin e Kluivert (36).

Me të filluar pjesa e dytë (48’), Frosberg i kalo sërisht mysafirët në epërsi, por por ishte sërish Thmas Muller ai i cili nuk lejoi qe Bayerni të pësonte humbje duke barazuar shifrat në minutën e 75’ të ndeshjes.

Me këtë rezultat nuk ndryshon kreu i tabelës ku Bayerni kryeson me 23 pikë, i ndjekur nga Leipzigu me 21 sosh.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Mbyllet me gjashtë gola derbi i madh gjerman, Bayern – Leipzig

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Cadiz – Barcelona, formacionet zyrtare

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

Dua Lipa interpreton ‘live’ disa prej hiteve të saj, mahnit me vokalin

2Ton xhiron klipin e ri

2Ton xhiron klipin e ri

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

Del Piero, De Rosi, Pazzini, Abate, Matri e disa të tjerë licensohen për trajnerë

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

A do të jap dorëheqje? Flet Zinedine Zidane pas humbjes nga Shakhtari

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Shakhtari e mposht me lehtësi Realin, komplikohet situata në Grupin B

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Testoni veten sa jeni të vëmendshëm: Gjeni pesë objekte të fshehura

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Shakhtar – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

​Dalin detaje rrënqethëse mbi gjendjen e Maradonas në ditët e fundit të jetës së tij

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Shkencëtarët zhvillojnë mjetin që zbulon COVID-19 nga rrezet rëntgen me saktësi 83%

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Një foto e paparë e Princeshës Diana në bikini

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

Në Itali: Ronaldo nuk e pyet Pirlon, ai vendos vet se kur luan

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

​Ballkani vazhdon me fitore, Llapi mposht Drenicën

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës

Zyrtare, jep dorëheqje trajneri i skuadrës së Superligës së Kosovës