Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK-ut

11.07.2018 13:26
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbyllet konkursi: Këta janë 30 emrat për drejtor të KEK-ut

Është mbyllur konkursi për Drejtor Menaxhues të Korporatës Energjetike të Kosovës (KEK). Gjithsej 30 persona kanë shprehur interesim dhe kanë aplikuar për pozitën e drejtorit të KEK-ut.
Kallxo.com mëson se disa nga kandidatët që kanë aplikuar për pozitën e Drejtorit Menaxhues të KEK-ut, janë të punësuar në KEK dhe aktualisht janë në pozita menaxhuese.

Konkursi për drejtor të KEK-ut është shpallur pas dorëheqjes së Arben Gjukajt.

Kjo është lista e atyre që pretendojnë të marrin menaxhimin e KEK-ut:

1. Besnik Hyseni

2. Hyrmet Mytydi Januzi

3. Istref Klinaku (Aktualisht mban pozitën e këshilltarit për çështje mjedisore në KEK)

4. Ilmi Azemi

5. Arsim Gjinovci

6. Agron Haxhiu

7. Irfan Fejzullahu

8. Anisa Jakupi

9. Sherif Idrizaj

10. Lorik Haxhiu

11. Habib Basholli

12. Idriz Blakaj

13. Njiazi Thaçi (Aktualisht ka pozitën e Ushtruesit të Detyrës së Drejtorit Menaxhues në KEK)

14. Gazmend Amaxhekaj

15. Selatin Sadiku

16. Enver Gashi (Aktualisht është inxhinier në Termocentralin “Kosova B”).

17. Ali Krasniqi

18. Përparim Kabashi (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit për Strategji në KEK)

19. Selatin Sadiku

20. Shkumbin Bozhdaraj

21. Aldi Bytyqi

22. Burim Maraj

23. Salih Bytyqi (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit Ekzekutiv Financiar në KEK)

24. Isak Kerolli (Aktualisht ka pozitën e Drejtorit të Prokurimit në KEK)

25. Fatmir Shahini

26. Adil Januzi (Aktualisht mban pozitën si Drejtor i Divizionit të Qymyrit në KEK)

27. Habib Murati

28. Mehmet Krasniqi

29. Mentor Ferizi

30. Naser Rusinovci

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Lekaj: Po e ndryshojmë infrastrukturën në vend dhe kurrë më s’do të ketë stërzgjatje të projekteve

Dhuna në familje mposht drejtësinë

Dhuna në familje mposht drejtësinë

Marrëveshja e Ministrisë së Bujqësisë me USAID-in siguron 3.8 milionë euro për sektorin e bujqësisë

Marrëveshja e Ministrisë së Bujqësisë me USAID-in siguron 3.8 milionë euro për sektorin e bujqësisë

Rrëfimi për vrasjen në Gjakovë: Ish-dhëndëri na e mbyti të bijën dhe mbesën në pragun e shtëpisë

Rrëfimi për vrasjen në Gjakovë: Ish-dhëndëri na e mbyti të bijën dhe mbesën në pragun e shtëpisë

Partitë me akuza për luftën kundër keqpërdorimeve të zyrtarëve

Partitë me akuza për luftën kundër keqpërdorimeve të zyrtarëve

Thaçi: Nuk ka ndarje të Kosovës e as autonomi për serbët

Thaçi: Nuk ka ndarje të Kosovës e as autonomi për serbët

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas debateve për territore në Kosovë e Serbi

Departamenti Amerikan i Shtetit reagon pas debateve për territore në Kosovë e Serbi

Daçiq: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa miratimin e fuqive të mëdha

Daçiq: Nuk ka zgjidhje për Kosovën pa miratimin e fuqive të mëdha

Opozita e ndarë rreth urgjencës mbi dialogun

Opozita e ndarë rreth urgjencës mbi dialogun

Thaçi beson se Shqipëria nuk do të jetë kundër bashkimit të Kosovës me Luginën

Thaçi beson se Shqipëria nuk do të jetë kundër bashkimit të Kosovës me Luginën

Drejtori ligjor që shleu një nen risistemohet shkaku i neglizhencës

Drejtori ligjor që shleu një nen risistemohet shkaku i neglizhencës

Thellohet problemi i Asociacionit

Thellohet problemi i Asociacionit

ISPE-ja akuzon MASHT-in për programet e paakredituara, ministri i quan shantazhe

ISPE-ja akuzon MASHT-in për programet e paakredituara, ministri i quan shantazhe

A mund të sjellë shkëmbimi i territoreve normalizim

A mund të sjellë shkëmbimi i territoreve normalizim

Kuçi: Kryeministri Haradinaj do të ketë rol në bisedimet me Serbinë

Kuçi: Kryeministri Haradinaj do të ketë rol në bisedimet me Serbinë

20-vjetori i shpërthimeve ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani

20-vjetori i shpërthimeve ndaj ambasadave amerikane në Kenia dhe Tanzani