Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

07.03.2019 21:41
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbretëresha e Britanisë përdor për herë të parë Instagramin

Mbretëresha Elizabet II e Britanisë mund të bëhet influencerja e radhës në rrjetin social popullor Instagram. Madhëria e saj publikoi për herë të parë në Instagram gjatë një vizite në Muzeun Shkencor të Londrës.

Në postimin e saj bërë nga llogaria TheRoyalFamily ishte një foto e një letre dërguar tek stërgjyshi Princi Albert nga matematikani, inxhinieri dhe pionieri i kompjuterëve të shekullit 19 Charles Babbage.

Ndërsa për herë të parë ka bërë debutimin e saj në Instagram sot, ajo nuk është e huaj në median sociale.

Ajo shfaqet vazhdimisht në Instagramin e familjes mbretërore. Cicërimën e parë e publikoi në 2014-ën po gjatë një vizite tek i njëjti muze.

Mbretëresha Elizabet mund të ketë ngelur pas në epokën e medias social por është mësuar të përdorë teknologjitë e fundit.

Në 1976-ën ajo ishte ndër liderët e parë të botës që dërgonte një e-mail. Ajo gjithashtu mori pjesë në një demonstrim të ARPANET, paraardhësi i internetit të sotëm. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

‘Harder’ titullohet kënga e re e Bebe Rexhës

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Capital T tregon muskujt për të ‘ngritur’ edhe më shumë temperaturat

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

Jennifer Lopez shfaq linjat tërheqëse

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

S’e ndalin skandalet, Loredana merr çmim të rëndësishëm në Gjermani

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Kërkojnë medalje dhe pikë olimpike në Budapest

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

Dy filma të gjatë Kosovarë mbështeten nga Agjensioni për Film i Maqedonisë Veriore

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

MJEKU NGA FERIZAJ KËRKON 100 MIJË EURO KOMPENSIM

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Fero argëtohet me këngët e repereve Melinda dhe Tayna

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Paratë nuk e tundojnë Mourinhon, refuzon 100 milionë euro nga Kina

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Vedat Muriqi transferohet në Fenerbahçe

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Me një fustan transparent Morena paralajmëron këngën e re

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Melania Trump bëhet me shtatore prej druri në Slloveni

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Bebe Rexha nuk ka turp, në mënyrë provokuese ekspozon të pasmet

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Loredana publikon këngën më të re, e preferuara e Mozzik

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Oriolën e fotografojnë nga prapa në banjo, ky detaj merr vëmendje

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë

Përfundimisht ka filluar trendi i grimit të cilin e adhurojnë të gjithë