Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

01.01.2021 14:22
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Katër shtëpi janë djegur mbrëmë në qytetet e ndryshme të Kosovës.

Sipas Policisë, në Gjakovë, një person ka informuar se në rrethana të pa njohura një aneks i shtëpisë është përfshirë në zjarr. Zjarrfikësit kanë shuar zjarrin. Rasti është duke u hetuar.

Në Prishtinë, një person ka raportuar deri sa ka qenë me familje, në rrethana ende të panjohura kulmi i shtëpisë së tij kishte marrë flakë. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore, si dhe ekipi i zjarrfikësve të cilët e kanë shuar zjarrin. Rasti mbetet nën hetime.

Kurse, në Mitrovicë, është raportuar se në fshatin e tij, një shtëpi është përfshirë nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësitë policore, njësiti i KEDS-it dhe njësiti i zjarrfikësve. Shtëpia e përfshirë ishte e vjetër dhe nuk ka qenë askush në atë kohë në shtëpi. Rasti nën hetime.

E në Gjilan, është raportuar se një shtëpi kapluar nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitë policore dhe zjarrfikësit të cilët kanë shuar zjarrin. Dëmet materiale janë të mëdha, ndërsa të lënduar në njerëz nuk ka. Rasti është duke u hetuar.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Mbrëmë janë djegur katër shtëpi

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Dy të arrestuar për dhunë në familje në natën e vitit të ri

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Shqipëria do dhurojë vaksina për bluzat e bardha të spitalit COVID të Prishtinës

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Detaje rreth plagosjes një personi me plumb qorr

Vdes profesori Riza Smaka

Vdes profesori Riza Smaka

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

​Kush humbi e kush fitoi në pandemi, parashihet vit i vështirë ekonomik edhe 2021-ta!

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Vuçiq aktivizon “Rrjedhën turke"

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Një person goditet me “plumb qorr”, një tjetër humb dorën nga mjetet piroteknike

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Vajzë është fëmija i parë i vitit 2021

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Hoti ndërrimin e moteve e pret me policinë: Viti 2021 do të jetë shumë më i mirë

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës

Qytetarët festojnë në shtëpi, në sheshet e Prishtinës vetëm Policia e Kosovës

Hoxhaj viziton babanë e Thaçit: Rrënofsh sa malet, Kosova është me ty në këto orë të liga

Hoxhaj viziton babanë e Thaçit: Rrënofsh sa malet, Kosova është me ty në këto orë të liga

Proceset ekzistuese mbi licencimin e shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale nuk sigurojnë mbrojtje të mjedisit

Proceset ekzistuese mbi licencimin e shfrytëzuesve të mineraleve ndërtimore e industriale nuk sigurojnë mbrojtje të mjedisit

Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Osmani u drejtohet qytetarëve: Na presin ditë më të mira

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

Kandidatura për kryeministër, Hoti mori 92 vota nga 94 anëtarë të KP të LDK-së

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë

KEDS, përpjekje maksimale për të rikthyer furnizimin me energji në Rugovë