Mbi re në 400 metra lartësi, alpinisti qëndroi i kapur për shkëmbi (Foto)

06.12.2018 16:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbi re në 400 metra lartësi, alpinisti qëndroi i kapur për shkëmbi (Foto)

Mike Hutton qëndroi mbi re, i kapur për shkëmbin që ndodhet në Peak Distrikt të Anglisë.

Alpinisti 47-vjeçar që ishte duke e vizituar atë zonë malore, vendosi të dilte jashtë masivit që është i lartë 400 metra, teksa arriti vet ta shkrepte imazhin, transmeton Telegrafi.

Para se të ngjitej në pjesën e thepisur, ai e vuri kamerën përballë, që kishte në kuadër hapësirën ku ai do të lëvizte.

“Kam disa vite që i mbledh të gjitha elementet, për të bërë një fotografi të përkryer dimërore”, ka thënë Hutton.

Veprimi tij është pëlqyer shumë, por nuk rekomandohet të provohet prej të tjerëve, pasi ai është alpinist profesionist. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Nxirret trupi nga avioni që bartte Emiliano Salan dhe David Ibbotsonin, nuk dihet ende i kujt është

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Një dyqan i lirë rus në Gjermani është mbyllur pas pesë ditësh, sepse është shitur i gjithë malli!

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Doni të përdorin Windows 7 pas 2020 të sigurtë? Atëherë duhet të paguani

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Bayern Munich vetëm pas vazhdimeve kalon në çerekfinale të DBF Pokal

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Konsumi i pemëve dhe perimeve, përmirëson anën fizike dhe emocionale të njeriut

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Kupa e Mbretit, Barcelona 1-1 Real Madrid: Notat e lojtarëve, Malcom më i miri

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Tesla përsëri zbret çmimin e makinës elektrike Model 3

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Notat e lojtarëve, Everton 0-2 Manchester City: Shkëlqen Laporte, dështon Pickford

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

Prishtina mëson të enjten kundërshtarin në eliminimit direkt të FIBA Europe Cup

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

‘Kopshti i mrekullive’ në Dubai (Foto)

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Divizioni i lojërave të Microsoft tashmë njihet si Xbox Studios

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Prishtina shkruan historinë duke e fituar dramën ndaj Pinar Karsiyakas, kalon në fazën play-off të FIBA Europe Cup

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

Me këtë metodë të doktorit të Harvardit do të flini brenda një minute!

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

DFB Pokal: Formacionet zyrtare nga Hertha-Bayern në 1/8 e finales

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Ironike por Huawei ofron ndërtimin e një qendre të sigurisë kibernetike

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”