Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

09.02.2019 10:00
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

Një person ka vdekur dhe 92 të tjerë janë lënduar pas përplasjes së një treni të udhëtarëve të premten në qytetin e Barcelonës në Spanjë.

Dy trena të kompanive të ndryshme janë goditur kokë më kokë, duke lënë njërin nga shoferët të vdekur, e tre persona në gjendje kritike për jetën, kanë deklaruar autoritetet, transmeton rtv21.tv.

Shkaqet e kësaj përplasje ende nuk janë bërë të ditura.

“Informacioni që kemi është se ka pasur një përplasje frontale”, tha shkurt Antonio Carmona, zëdhënësi i operatorit shtetëror të trenave RENFE. Përplasja e trenave kishte ndodhur në orën 6:20, kanë bërë të ditur shërbimet e emergjencës.


Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

Mbi 90 persona të lënduar nga përplasja e trenit në Spanjë

“Me m’thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj”

“Me m’thanë amerikanët mos flej tri ditë me gru, unë nuk flej tre muaj”

Britania e Madhe dhe Rusia përplasen për Ushtrinë e Kosovës

Britania e Madhe dhe Rusia përplasen për Ushtrinë e Kosovës

Zgjatja e afatit për autostradën ‘Arben Xhaferi’ – KDI del me detaje të reja

Zgjatja e afatit për autostradën ‘Arben Xhaferi’ – KDI del me detaje të reja

The Guardian: Kosovarët kërkojnë drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

The Guardian: Kosovarët kërkojnë drejtësi për abuzimin seksual të adoleshentës

Rreth 58 milionë euro qytetarët shpenzuan për t’i zhdoganuar veturat

Rreth 58 milionë euro qytetarët shpenzuan për t’i zhdoganuar veturat

Moti gjatë vikendit

Moti gjatë vikendit

Tahiri siguron vushtrriasit, ‘Llamkosit’ nuk i ndryshohet destinimi

Tahiri siguron vushtrriasit, ‘Llamkosit’ nuk i ndryshohet destinimi

Opozita dhe pozita dënojnë abuzimin e 16-vjeçares nga Drenasi

Opozita dhe pozita dënojnë abuzimin e 16-vjeçares nga Drenasi

Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori

Katër ministrat që hetohen për faljen e hidrocentraleve ende nuk janë ftuar për të dëshmuar në Prokurori

Marrëveshja Kosovë – Serbi, vështirë e mundshme sivjet

Marrëveshja Kosovë – Serbi, vështirë e mundshme sivjet

Shtatë vetura të shtetit tek njerëzit e Rikalos

Shtatë vetura të shtetit tek njerëzit e Rikalos

Haradinaj paralajmëron masa për t’ia ruajtur kufijtë Kosovës

Haradinaj paralajmëron masa për t’ia ruajtur kufijtë Kosovës

Shtatë vetura të shtetit tek njerëzit e Rikalos

Shtatë vetura të shtetit tek njerëzit e Rikalos

Serbi nga Graçanica keqtrajtohet nga doganierët serbe, për shkak të një certifikate e cila ishte e nënshkruar nga një shqiptar

Serbi nga Graçanica keqtrajtohet nga doganierët serbe, për shkak të një certifikate e cila ishte e nënshkruar nga një shqiptar

Arrestohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual ndaj 15 vjeçares

Arrestohet pjesëtari i FSK-së për keqpërdorim seksual ndaj 15 vjeçares