Mbesa i ndihmoi xhaxhait ta pastronte cistin gjigant në fytyrë (Video)

03.04.2018 17:55
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbesa i ndihmoi xhaxhait ta pastronte cistin gjigant në fytyrë (Video)

Jennifer Woods nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara, i ka ndihmuar xhaxhait James, të pastronte një cist gjigant që i kishte dalë në fytyrë.

Meqenëse nuk kishte sigurim shëndetësor dhe as para që ta trajtonte te mjeku, zdrukthëtari vuante prej katër muajsh i pa shpresë, transmeton Telegrafi.

“Nuk kishte pasur ndonjëherë një rast të tillë dhe kishte frika ta pastronte vet, ndërsa refuzonte të kontrollohej”, ka thënë Jennifer.

Për ta ndihmuar xhaxhain, mbesa që merret me metalurgji, siguroi doreza, fasha dhe mbante afër antiseptik, ndërsa nisi ta shtrydhte cistin.

“Në fillim kishte dhimbje, por durohej. Jam e sigurt që tani ndjehet i lehtësuar”, ka shtuar tutje mbesa. Mësohet se gjendja e James, tani i është kthyer normalitetit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!
Konkurs për gazetarë dhe praktikantë
artikull i sponzorizuar


Trepça nëpërkëmb Borenë

Trepça nëpërkëmb Borenë

Mesazhet e fshira në Twitter nuk fshihen në të vërtetë

Mesazhet e fshira në Twitter nuk fshihen në të vërtetë

City fiton lehtësisht ndaj Newport County, kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

City fiton lehtësisht ndaj Newport County, kualifikohet në çerekfinale të FA Cup

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

Akrepi helmues doli prej dollapit të aeroplanit, lëvizte mbi kokat e udhëtarëve të tmerruar (Video)

Ky është shkaku pse organi i femrës është perfekt në çdo aspekt

Ky është shkaku pse organi i femrës është perfekt në çdo aspekt

Atalanta-Milan: Formacionet zyrtare, për vendasit startojnë dyshja shqiptare

Atalanta-Milan: Formacionet zyrtare, për vendasit startojnë dyshja shqiptare

Liverpooli kryeson garën për Malcomin

Liverpooli kryeson garën për Malcomin

Toboganët pranë shkallëve, trendi fundit i shtëpive moderne (Foto)

Toboganët pranë shkallëve, trendi fundit i shtëpive moderne (Foto)

Newport County-Man City, formacionet zyrtare të FA Cup

Newport County-Man City, formacionet zyrtare të FA Cup

Fortnite anulon përditësimin i cili prishi ndjesinë e armëve

Fortnite anulon përditësimin i cili prishi ndjesinë e armëve

Trajneri i Dritës, Nuhiu: I lumtur me fitoren në debutim, futbollistë e merituan

Trajneri i Dritës, Nuhiu: I lumtur me fitoren në debutim, futbollistë e merituan

Si ndikojnë tapetet dhe qilimat në shëndetin tonë?

Si ndikojnë tapetet dhe qilimat në shëndetin tonë?

Gazetarja heq bluzën gjatë transmetimit live në televizion (Video)

Gazetarja heq bluzën gjatë transmetimit live në televizion (Video)

Spalletti: Ishte zgjedhje e vështirë dhe e dhimbshme t’ia heqim shiritin Icardit, vendimi është për Interin

Spalletti: Ishte zgjedhje e vështirë dhe e dhimbshme t’ia heqim shiritin Icardit, vendimi është për Interin

Koulibaly i lumtur me interesimin e skuadrave të mëdha

Koulibaly i lumtur me interesimin e skuadrave të mëdha

Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin

Jadon Sancho objektivi kryesor i Manchester United, Djajtë e Kuq janë gati të paguajnë 70 milionë për anglezin