Mbërrin iOS 12.3 me aplikacionin e ri Apple TV

14.05.2019 13:36
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbërrin iOS 12.3 me aplikacionin e ri Apple TV

Shtatë javë pasi lançoi iOS 12.2, Apple publikoi iOS 12.3. Përditësimi më i madh është ai i aplikacioni TV pak përpara debutimit të shërbimit Apple TV+.

Përmes aplikacionit përdoruesit mund të abonohen në rrjete të ndryshme televizive. Për të parë Game of Thrones, përdoruesit mund të abonohen në HBO ose Showtime përmes aplikacionit.

Gjithashtu përdoruesit mund të shkarkojnë shfaqje dhe filma për ti parë offline. Aplikacioni i rifreskuar ka seksionet e reja shfaqje, filma, sporte dhe fëmijë.

Përtej aplikacionit të televizorit, iOS 12.3 dhe macOS 10.14.5 zgjerojnë mbështetjen për AirPlay 2 në mënyrë që të shpërndani video, foto dhe shumë të tjera me një rang televizorësh smart të Samsung.

Aplikacioni Apple TV gjithashtu është bërë i disponueshëm në disa modele të fundit Samsung. Disa të tjera nga LG, Samsung, Sony dhe Vizio do të marrin mbështetje për AirPlay 2 në fund të vitit.

Duke parë përpara, konferenca e zhvilluesve të Apple Worldwide Developers Conference është vetëm pak javë larg dhe me shumë gjasa do të shohim detajet e para zyrtare të iOS 13 që debuton në Shtator. /PCWorld Albanian

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbërrin iOS 12.3 me aplikacionin e ri Apple TV

Mbërrin iOS 12.3 me aplikacionin e ri Apple TV

Erjon Çuni: Intervistë me Mobilitetin e Vitit në edicionin e 7 të ICT Awards

Erjon Çuni: Intervistë me Mobilitetin e Vitit në edicionin e 7 të ICT Awards

Pas telefonëve është radha e laptopëve me ekrane që palosen

Pas telefonëve është radha e laptopëve me ekrane që palosen

Samsung konfirmon rikthimin e Galaxy Fold

Samsung konfirmon rikthimin e Galaxy Fold

ATU blen kompaninë e pestë më të madhe në vend të internetit fiks Digicom

ATU blen kompaninë e pestë më të madhe në vend të internetit fiks Digicom

UEFA pritet ta përjashtojë Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

UEFA pritet ta përjashtojë Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Kosova dhe Shqipëria zvogëlojnë roamingun nga qershori

Kosova dhe Shqipëria zvogëlojnë roamingun nga qershori

Reklamimi dixhital gjeneron mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në vit

Reklamimi dixhital gjeneron mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në vit

Qendra e Shërbimeve të IT: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Maqedoni në edicionin e 7 të ICT Awards

Qendra e Shërbimeve të IT: Intervistë me Shërbimin Publik të Vitit në Maqedoni në edicionin e 7 të ICT Awards

Interneti, 59% e shqiptarëve e përdorin për Facebook e Instagram

Interneti, 59% e shqiptarëve e përdorin për Facebook e Instagram

Shkatërrohet grupi i cili vodhi 2.4 milionë dollarë në kriptomonedha përmes kartave SIM

Shkatërrohet grupi i cili vodhi 2.4 milionë dollarë në kriptomonedha përmes kartave SIM

iPhone e rinj do të ketë tre kamera të pasme dhe karikim të “kundërt”

iPhone e rinj do të ketë tre kamera të pasme dhe karikim të “kundërt”

Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

Të Dielen Bitcoin u ngjit në 7,500 dollarë

iOS 13 sjell një lajm për keq për besnikët e Apple

iOS 13 sjell një lajm për keq për besnikët e Apple

Më 15 Qershor nis reduktimi i tarifave roaming Shqipëri-Kosovë

Më 15 Qershor nis reduktimi i tarifave roaming Shqipëri-Kosovë

Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve

Bitcoin pranë kufirit të 7,000 dollarëve