Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

21.01.2020 22:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbappe: Reali? Flasim në fund të sezonit

“Ylli” i PSG-së, Kylian Mbappe, në një intervistë për BBC ka “dribluar” zërat e merkatos që e çojnë te Real Madridi.

“Jam lojtar i PSG-së dhe nuk është momenti për të folur për të ardhmen time. Tani dua të ndihmoj ekipin që të fitojë sa më shumë tituj. Në verë do të diskutojmë për të ardhmen.”

21-vjeçari e pranon se para se të firmoste me parizienët ishte një talent, por tani, falë sukseseve me këtë skuadër, është një “star”.

“Kur mbërrita këtu, isha 18 vjeç. Isha një talent, por jo superyll. Sigurisht që famën ua dedikoj PSG-së dhe përfaqësueses së Francës.”

Mbappe ka kontratë me kampionët e Francës deri në vitin 2022 dhe para se të diskutojë për të ardhmen, dëshiron të fitojë trofe të rëndësishëm në fund të këtij sezoni.

“Nuk do të ishte keq një “tripletë” në këtë sezon: Championsin, Europianin dhe Olimpiadën. Do të bëj gjithçka për ta realizuar këtë ëndërr.”/tch/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

MKRS-së: Reagimi ka me qenë i ashpër për rastin e futbollistit Ilija Ivic

Babel tallet me kundërshtarin

Babel tallet me kundërshtarin

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Challandes i palumtur me formatin e play-off’it: E pamundur për tifozët e Kosovës të në përkrahin në finale

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Pa koment: Luan violinë gjatë operacionit në tru

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)