Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

22.07.2020 08:49
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbappe premton qëndrimin në PSG: Pavarësisht çfarë ndodh, s’largohem

Sulmuesi francez, Kylian Mbappe, thotë se ai do të jetë lojtar i Paris Saint-Germainin sezonin e ardhshëm pavarësisht se çfarë do të ndodhë.

Fituesi i Kupës së Botës vazhdon të jetë i spekuluar për një transferim larg Paris Saint-Germainit, klubit të cilit iu bashkua nga Monaco në vitin 2017 fillimisht si huazim, pastaj si blerje prej 180 milionë eurosh, transmeton Gazeta Express.

Mbappe i kishte shënuar 30 gola në të gjitha garat këtë sezon, para se gjigantit të Ligue 1 iu anulua sezoni shkaku i përhapjes së koronavirusit në Francë dhe kudo në botë.

Sulmuesi i talentuar do ta ketë mundësinë të shtojë edhe gola të tjerë në këtë rekord të tij në finalet e Coupe de France dhe Coupe de la Ligue, si dhe kur të rinisë Liga e Kampionëve në gusht.

Përderisa Mbappe vazhdon të jetë i spekuluar për një transferim potencial në të ardhmen në Liverpool ose Real Madrid, ai tani e ka konfirmuar se do të jetë pjesë e skuadrës së Paris Saint-Germainit edhe për sezonin e ardhshëm.

“Jam këtu. Unë jam pjesë e projektit të klubit për të katërtin vit”, ka thënë Mbappe për beIN Sports.

“Viti i 50-të i klubit është një vit shumë i rëndësishëm për klubin, për tifozët dhe për të gjithë. Kështu që unë do të jem këtu, pavarësisht se çfarë ndodh”.

“Do të tentoj t’i sjell trofetë këtu, bashkë me skuadrën, dhe do ta jap më të mirën nga vetja”. /Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Zidane ka marr një vendim të rëndësishëm për Real Madridin

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Taulant Xhaka vendos për të ardhmen e tij

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Diskutohet në Kosovë për autostradën e parë për biçikleta – e para e llojit të vetë në Ballkanin Perëndimor

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Enca vë në fokus të pasmet në imazhin e fundit të ndarë në rrjetet sociale

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Lamtumirë Kardashians – Reality Show mbyllet pas 14 vjetësh

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Arrestohet gruaja që u zhvesh e ‘provoi’ lodrat e seksit në dyqanin për të rritur (Foto)

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Shkencëtarët zbulojnë se si të ngadalësohet plakja biologjike

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

Infektohet me Covid-19 edhe vajza e Berluskonit

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

​Shqipëria përballë Lituanisë për tri pikët e radhës

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

Partneri kontrollon vazhdimisht telefonin tuaj – ai mund të ketë këto probleme

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

A mund të gjeni më shumë se 16 mace në këtë foto?

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Kush është bukuroshja shqiptare që fitoi kurorën “Miss Arbëresha”- (Foto)

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Sot e nesër mbahet Kampionati i Kosovës në automobilizëm

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Kosova U21 pëson debakël në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Anglia shënon edhe golin e gjashtë në “Fadil Vokrri”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”

Bim Bimma publikon videoklipin e këngës “Ftyrat”