Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

27.05.2020 08:52
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Kylian Mbappe ka lavdëruar Jurgen Klopp dhe Liverpoolin, pasi yllin i Paris Saint-Germain e ka cilësuar klubin anglez si “një makinë”.

Liverpooli aktualisht është lider në majë të Ligës Premier, duke ruajtur një epërsi prej 25 pikësh ndaj kampionëve të sezonit të kaluar Manchester Cityt.

Reds, të cilët fituan Ligën e Kampionëve qershorin e kaluar, përfunduan një pikë pas Man City sezonin e kaluar, ndërsa këtë sezon janë afër sigurimit të titullit pas 30 viteve.

Mbappe, ndërkohë, është lidhur me një lëvizje në Liverpool gjatë muajve të fundit, megjithëse çdo veprim për yllin e PSG padyshim që do të bëhej më i komplikuar nga pandemia e vazhdueshme e coronavirusit.

Dhe, kur u pyet rreth mendimit të tij për Liverpoolin, Mbappe ishte plot lëvdata për arritjet e Reds në sezonet e fundit dhe trajnerin e tyre Klopp.

“Këtë sezon, Liverpooli ka qenë një makinë në Ligën Premier”, ka thënë Mbappe për Mirror.

“Ata e kanë bërë fitoren të duket e lehtë, por e vërteta është se nuk është kurrë e lehtë”.

“Paraqitjet si ato që kanë qenë nuk kanë ndodhur thjesht”.

“Të jesh po aq i pamëshirshëm sa kanë qenë do të vinte nga shumë punë e madhe në trajnime dhe nga të pasurit një menaxher shumë të mirë”, përfundoi francezi.

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Gucati: Gjykata Speciale po e sulmon direkt UÇK’në, jo vetëm Thaçin dhe Veselin

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Rrëfimi prekës i mjekut nga “vija e frontit” të luftës me Covid-19

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Daut Haradinaj flet për aktakuzën ndaj Thaçit dhe Veselit nga Gjykata Speciale

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

Itali, regjistrohen 114 raste të reja me koronavirus

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

​Zemaj akuzon Vitinë se bleu barna me çmim 500 % më shtrenjtë, lëndën e dërgon në prokurori

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Trump dhe Erdogan diskutojnë për situatën në Libi

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

Macron premton 100 miliardë euro shtesë për rimëkëmbjen ekonomike

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

​217 pacientë me Covid-19 në oksigjenoterapi, 11 të intubuar

Belgjika me zero raste të vdekjeve nga koronavirusi

Belgjika me zero raste të vdekjeve nga koronavirusi

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​Bahtiri kundërshton vendimin e qeverisë për kufizimin e lëvizjes së lirë

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

​MPB-ja dhe AKI-ja nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Intervistimi i presidentit Thaçi nga Dhomat e Specializuara do të vazhdojë edhe nesër

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Kërkesat e Listës së përbashkët shqiptare të Luginës drejtuar Vuçiqit

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Covid-19, pezullohen seancat gjyqësore në Gjykatën Themelore në Prishtinë

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

Përfundon intervistimi i presidentit Thaçit nga Dhomat e Specializuara

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë

​Tahiri: Tani shumica absolute e qytetarëve po mbajnë maskë