Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

25.12.2020 23:33
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Kylian Mbappe i ka dhuruar lamtumirën e fundit Thomas Tuchel, edhe pse klubi ende nuk ka dalë për media me një komunikatë, lidhur me shkarkimin e Tuchel nga PSG, raporton “SPORT1”.

Kampionët e Francës ende nuk e kanë konfirmuar për media shkarkimin e teknikut gjerman , ku edhe u përhap si lajm nëpër shumë media, që shkarkimi i tij ishte i pritur, edhe pse PSG regjistroi fitore bindëse ndaj Strasbourg me rezultat 4:0, përcjell KosovaPress.

“Fatkeqësisht, ky është ligj i futbollit, por askush nuk do të harroj kohën tënde këtu”, shkroi Mbappe në rrjetin e tij social “Instagram”. “Faleminderit trajner”.

Mbappe gjithashtu falënderoi edhe ndihmës trajnerët e Tuchel, duke përfshirë këtu edhe Arno Michels, i cili ia ktheu, “Faleminderit Kylian, ishte një kënaqësi e madhe”.

Komentet

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Mbappe i jep lamtumirën e fundit Tuchel

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19

Dyshja e Manchester Cityt testohet pozitivë me Covid-19

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Ronaldo dhe Messi tregojnë mbrojtësit më të fortë që janë përballur

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Tuchel e priste shkarkimin nga PSG

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Alcantara e Shaqiri, vijnë lajme të reja nga Liverpooli

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Inter fiton ndaj Veronas dhe merr kreun e Serie-A

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Sot ishte “ditë zie” për Juventusin

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

Atletico triumfon edhe ndaj Sociedadit, mbetet liderë e tabelës

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

​Publikohen formacionet zyrtare të derbit Arsenal – Manchester City

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

Iu hoqën tre pikë, Juventusi kërkon fitore ndaj Fiorentinës, formacionet zyrtare

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Solskjaer jep lajmin e keq për tifozët e Man. United

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

​Ronaldo tregon pse është ende ndër më të mirët në botë

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

Tragjedia në Francë, reflektori bie dhe e godet për vdekje punëtorin e stadiumit

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

5 mënyra për të larguar lidhjet toksike

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Asnjëherë mos i dërgoni këto 15 gjëra me mesazh me tekst ose email

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit

Mësohet arsyeja pse Gattuso po paraqitet me njërin sy të mbyllur në ndeshjet e Napolit