Mayweather e thotë troç: Luftoj nëse argëtohem dhe fitoj 600 milionë

09.05.2020 23:37
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mayweather e thotë troç: Luftoj nëse argëtohem dhe fitoj 600 milionë

Floyd Mayweather, tashmëi 43 vjeç, mbetet i përqendruar në rolin e tij të ri si trajner, megjithëse ai pranon se vazhdon të shkojë në palestër për të ruajtur formë. “Money” ka sqaruar edhe një here spekulimet në lidhje me një rikthim të mundshëm, të cilin e njoftoi vitin e kaluar, por ai ka dashur të bëjë të qartë se ai do të kthehet vetëm nëse ka një mundësi të mirë pë të fituar para dhe jo për ta ekspozuar veten ndaj boksierëve të rinj.

“Nuk po planifikoj një duel me Adrien Broner, janë thjesht thashetheme. Unë jam në pension. Po, është e vërtetë që po boksoj, por nëse shkoj në palestër, kjo është sepse me ndihmon të qëndroj në formë. Tani unë po stërvit të tjerët dhe po argëtohem”.

Sigurisht, Mayweather e bëri të qartë se ai nuk është i gatshëm të heqë dorë nga një pagë e mirë që përfshin një duel me rrezik të ulët, si ndaj McGregor ose Nasukawas.

“Nuk dua të përfundoj si xhaxhai im ose si shumë boksierë të tjerë që nuk dinë të heqin dorë. Duhet të jesh i zgjuar dhe të bësh si unë dhe McGregor,” – tha Floyd, i cili argumentoi. – “Nuk mund ta mundja veten time, por ai luftoi për të qenë luftëtari MMA që ka fituar më shumë para. Unë do ta bëja përsëri, sepse është argëtim dhe është biznes “.

Në këtë pikë, amerikani deklaroi:

“E përsëris, nuk do të ndeshem me boskierë të rinj, por nëse shoh mundësinë për t’u argëtuar, do të argëtohem duke fituar 600 milionë, pse jo?”./tch/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Mrekullia në Suedi/ 27 vjeçarja me CoVid-19 nga Vlora lind teksa ishte në koma, zgjohet pas 20 ditësh

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Bayerni “uragan”, mposht Fortunën e Dusseldorfit me “manita”

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Në dukje një çift normal, zbrazin 20 plumba ndaj policëve (VIDEO)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Tapë dhe pa mbathje, fotot e turpshme të dukeshës Kate Middelton (Foto)

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

Facebook nuk pranon të marrë masa pas komenteve të Trumpit

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

12 klubet e Superligës rezultojnë negativ në koronavirus, gati për rikthimin e garës

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Në Indi i ka prerë kokën një burri 52-vjeç për t’i dhënë fund koronavirusit

Rodgers: Kur kisha  infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Rodgers: Kur kisha infektimin nga koronavirus, nuk mund të ecja as 10 metra

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

Ja kush po e thotë se do ta nokautojë Joshuan!

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

“La Liga do të përfundonte nëse Real Madridi do të ishte lider”

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Kush është Arbër Bytyqi, futbollisti shqiptar?

Efektet e lëngut të patates

Efektet e lëngut të patates

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Operacionet plastike, jo çdo herë shkojnë mirë

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Mbappe lëvdon Reds dhe trajnerin Klopp

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Gjykata në Gjermani: Volkswagen të dëmshpërblejë klientët

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet

Mungesa e vitaminës D/ Si ndikon për diabetin, ja ushqimet ku gjendet