Mavraj: Ndalni linçimet, prandaj s’do kush të qeveris me Ju

20.01.2020 19:34
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mavraj: Ndalni linçimet, prandaj s’do kush të qeveris me Ju

Anëtari i Këshillit Drejtues të Partisë Demokratike të Kosovës i cili vjen nga dega e PDK-së në Istog, Dukagjin Mavraj, duke marr shkas nga një video propaganduese që u bë ndaj presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, gjoja se u injorua nga ish-ambasadori i OSBE-së në Kosovë, William Walker, e që u shpërnda nga një aktivistë i Vetëvendosjes!, ka thënë se duhet të ndalën linçimet dhe urrejtjet patologjike ndaj presidentit.

Sipas tij, për dikë është mision dhe zhbërja e raporteve me miqtë tanë dhe SHBA-të, prandaj s’i do kush si partner qeverisës.

Postimi i plotë i tij:
Çfarë do të thotë propaganda dhe urrejtja patologjike, e për dikë dhe gjenetike, ndaj presidentit të vendit dhe vlerave të luftës së shenjt.

Për dikë është mision dhe zhbërja e raporteve me miqtë tanë dhe SHBA-të, prandaj dhe s’u do kush si partner qeverisës.

Kjo video nga një aktivist i VV-së që me vonë u ndie keq për të dhe deklaroi qe i’a keqpërdorën grupet e VV-së, e postuar nga një medium nacional paska marr 1600 share, mija like dhe komente.

Duhet me vazhdu me linçu ende presidentin, jo me formu qeverinë, sipas jush, a? Dil matuni. Marre more, mos nxitni më urrejtje dhe leni linçimet.

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Pas fyerjeve, kërcënimeve dhe mbetjes pa punë të nënës së tij, Iviqi thotë se i intereson vetëm futbolli

Pas fyerjeve, kërcënimeve dhe mbetjes pa punë të nënës së tij, Iviqi thotë se i intereson vetëm futbolli

Kryeministri Kurti i del në mbrojtje lojtarit serb të cilit iu larguan prindërit nga puna

Kryeministri Kurti i del në mbrojtje lojtarit serb të cilit iu larguan prindërit nga puna

OVL e UÇK-së thotë se mbi dy mijë veta u larguan nga lista e veteranëve

OVL e UÇK-së thotë se mbi dy mijë veta u larguan nga lista e veteranëve

Shefi i deputetëve të AAK’së: Kushdo që ka sulmuar Hotin ka bërë shumë mirë

Shefi i deputetëve të AAK’së: Kushdo që ka sulmuar Hotin ka bërë shumë mirë

Erion Haxhnikaj nga Isniqi i Deçanit është diagnostikuar me leukeminë akute, ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Erion Haxhnikaj nga Isniqi i Deçanit është diagnostikuar me leukeminë akute, ai ka nevojë për ndihmën tuaj

Godet me thikë nënën e tij dhe më pas i vë flakën

Godet me thikë nënën e tij dhe më pas i vë flakën

Partitë paralajmërojnë fushatë të tensionuar elektorale

Partitë paralajmërojnë fushatë të tensionuar elektorale

Gafa e Qeverisë Kurti, këshilltari i Kryeministrit nuk është Doktor Shkence

Gafa e Qeverisë Kurti, këshilltari i Kryeministrit nuk është Doktor Shkence

Pas të shtënave gjatë natës në Prishtinë, mbetët një i plagosur

Pas të shtënave gjatë natës në Prishtinë, mbetët një i plagosur

Mustafa i ashpër për taksën: Asnjë tarifë e reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me SHBA-në dhe BE-në

Mustafa i ashpër për taksën: Asnjë tarifë e reciprocitet nuk matet me peshën e partneritetit me SHBA-në dhe BE-në

Veprim skandaloz, me vezë sulmohet zëvendëskryeministri Avdullah Hoti

Veprim skandaloz, me vezë sulmohet zëvendëskryeministri Avdullah Hoti

Abdixhiku ‘urdhër’ Komunës së Prishtinës për ta anuluar vendimin në lagjen në afërsi së Liqenit në Badovc

Abdixhiku ‘urdhër’ Komunës së Prishtinës për ta anuluar vendimin në lagjen në afërsi së Liqenit në Badovc

Të bashkuar LDK-ja, kërkojnë koordinim me SHBA’në për reciprocitetin

Të bashkuar LDK-ja, kërkojnë koordinim me SHBA’në për reciprocitetin

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Ne, qytetarët e dorës së dytë

Ne, qytetarët e dorës së dytë

Zyrtarët policorë me probleme psikologjike kështu duhet të trajtohen!

Zyrtarët policorë me probleme psikologjike kështu duhet të trajtohen!