Matoshi bashkë me deputetë dalin në teren, vizitojnë një gurëthyes në Malishevë

10.06.2019 17:42
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Matoshi bashkë me deputetë dalin në teren,  vizitojnë një gurëthyes në Malishevë

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi, së bashku me një grup të deputetëve të Kuvendit të Kosovës, anëtarë të komisionit parlamentar për mjedis, kanë vizituar një gurëthyes në Komunën e Malishevës, për të kontrolluar inspektimin që i është bërë një gurëthyesi nga inspektorati i MMPH-së.

Me këtë rast Ministri Matoshi, u shpreh i kënaqur që bashkë më deputetë të Kuvendit të Kosovës, ashtu siç kishte premtuar në mbledhje të komisionit parlamentar, po realizojnë vizita në teren për të parë nga afër operimin e operatoreve ekonomik dhe gjendjen e mjedisit në vendin e operimit.

Matoshi në cilësinë e ministrit të MMPH-së, kërkoj nga inspektorati i Ministrisë që të kryejnë inspektime në vendin ku kryhen punime, të verifikojnë dokumentacionin që është lëshuar nga Ministria dhe kështu të nxjerrin edhe raportin e inspektimit të cilin do të kenë në dispozicion edhe deputetët e Kuvendit të Kosovës.

Ministri Matoshi e deputetët kanë takuar dhe qytetarët e zonës ku operon gurëthyesi dhe kanë marrë  shqetësimet e tyre në lidhje me këtë rast.

Matoshi  garantoi qytetarët që inspektorati i MMPH-së do të monitorojë në vazhdimësi këtë operator dhe nuk do të lejojë shmangien e procedurave siç parashihen me ligjet e mjedisit në Republikën e Kosovës.

Vizita të tilla të Ministrit Matoshi bashkë me deputetë do të këtë edhe në gurëthyes tjerë./Infosot/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

AP: Rusia e Serbia zotohen të forcojnë lidhjet, megjithë përpjekjen e Beogradit për t’iu bashkuar BE-së

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Guvernatori i BQK-së thotë se tarifa 100% ndaj mallrave serbe rriti çmimet

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Rruga drejt BE’së: Pengesat që ka Kosova

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

Ndarja e milionave shtesë për Bechtel-ENKA, kërkohen hetime

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

NISMA prapë kërkon rinumërim të krejt votave, dënim të komisionerëve mashtrues

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Gani Krasniqi ftohet nga Gjykata Speciale

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Dorëheqja si Zaev? Ministri Cakaj: Kryeministri dhe unë s’kemi premtuar që do hapen negociatat

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Bie Qeveria, Zaev: Shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Paralajmërimi i Rusisë pas fitores së Kurtit: Në pushtet po vijnë ultranacionalistët

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Petroviq: 28 personave që kanë ‘votuar’ u kemi fotografuar varrezat si dëshmi që kanë vdekur, na kanë thënë ‘për ne janë gjallë’

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

Haziri thotë se koalicioni me Vetëvendosjen zyrtarizohet me t’u certifikuar zgjedhjet

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

BE refuzon Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore (VIDEO)

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Nëna e Astrit Deharit: 3 javë para se ta vrisnin, djali ma ka thënë këtë mesazh

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Edi Rama e fajëson BE-në për moshapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Diplomati amerikan: Mund të ketë konferencë për marrëveshjen Kosovë -Serbi

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik

Arrestohet personi i cili shtiu me armë zjarri ne Junik