Mashkulli 20 vjeç: Jam 4 muajsh shtatzënë! (FOTO)

10.01.2017 11:05
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mashkulli 20 vjeç: Jam 4 muajsh shtatzënë! (FOTO)

Hayden Cross është burri i pari në Britani që zbulon se është shtatzënë.

Ish-punonjësi i një supermarketi lindi vajzë, por tashmë është ligjërisht mashkull dhe ka nisur trajtimin me hormone.

Por 20-vjeçari e ndërpreu tranzicionin në mënyrë që të bënte një fëmijë.

Sipas të përditshmes “The Sun”, Hayden, i cili jeton në Gloucester tashmë është 4 muajsh shtatzënë. Ai u shpreh tepër i lumtur që kishte gjetur një donator sperme dhe tha se dëshironte që fëmija i tij të kishte më të mirën në jetë.

Do të jem babai më i mirë në botë”, tha  20-vjeçari, i cili prej 3 vitesh është shndërruar në mashkull.

Përpara se të niste tranzicionin, ai i kërkoi mjekëve t’i ngrinin vezët, me shpresën se një ditë do të bënte fëmijë. Tashmë ëndrra e tij u bë realitet./Gazeta Express/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shtatë keqkuptime të rrezikshme në lidhje me depresionin

Shtatë keqkuptime të rrezikshme në lidhje me depresionin

Vajza misterioze qan disa net në një varrezë në Turqi – për të zgjidhur sekretin e ngjarjes vendosen kamera dhe angazhohet policia (Foto)

Vajza misterioze qan disa net në një varrezë në Turqi – për të zgjidhur sekretin e ngjarjes vendosen kamera dhe angazhohet policia (Foto)

Gjumi i tepërt të dëmton!

Gjumi i tepërt të dëmton!

I heqin tumorin prej rreth 60 kg (Foto)

I heqin tumorin prej rreth 60 kg (Foto)

Vendosja e vathit nuk shkoi si duhet, mjeku ia nxori pjesën nga argjendi që i përfundoi te timpani (Video)

Vendosja e vathit nuk shkoi si duhet, mjeku ia nxori pjesën nga argjendi që i përfundoi te timpani (Video)

Çfarë mendojnë meshkujt për femrat e padepiluara

Çfarë mendojnë meshkujt për femrat e padepiluara

Zbritet në mënyrë të kontrolluar, vetura misterioze që u gjet e varur poshtë urës (Video)

Zbritet në mënyrë të kontrolluar, vetura misterioze që u gjet e varur poshtë urës (Video)

Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje të re mes sheqerit dhe rritjes së tumorit

Shkencëtarët kanë zbuluar një lidhje të re mes sheqerit dhe rritjes së tumorit

Turistët u afruan shumë me balenën gjigante më të madhe se barka tyre (Video)

Turistët u afruan shumë me balenën gjigante më të madhe se barka tyre (Video)

Ti dhe penisi yt: çfarë është normale ?

Ti dhe penisi yt: çfarë është normale ?

Njihuni me dronin spiun që mund të fluturojë 12 muaj pa ndërprerë, pa pasur nevojë për karburant (Foto/Video)

Njihuni me dronin spiun që mund të fluturojë 12 muaj pa ndërprerë, pa pasur nevojë për karburant (Foto/Video)

Studimi i ri tregon si ta zgjatni jetën tuaj për 10 vjet më shumë

Studimi i ri tregon si ta zgjatni jetën tuaj për 10 vjet më shumë

Ndryshimi i shkrimit e paralajmëron një sëmundje

Ndryshimi i shkrimit e paralajmëron një sëmundje

Varreza më e madhe e aeroplanëve në Evropë (Foto)

Varreza më e madhe e aeroplanëve në Evropë (Foto)

A është mjalti “vegan”

A është mjalti “vegan”

Tufa e elefantëve u angazhuan së bashku, për të nxjerrë të voglin që ra në lumë (Video)

Tufa e elefantëve u angazhuan së bashku, për të nxjerrë të voglin që ra në lumë (Video)