Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

16.01.2020 23:18
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Martinez: Me Lukakun ndihem mirë, te Interi më duan shumë

Nga një lojtar stoli në sezonin e kaluar me Luciano Spallettin, Lautaro Martinez është shndërruar në një protagonist në Interin e Antonio Contes dhe po shënon rregullisht e po ndihmon skuadrën që të ndjekë ritmin e Juventusit.

Në një intervistë për mediat argjentinase, sulmuesi deklaroi se ndihet mjaft i lumtur te skuadra zikaltër, ndërsa komentoi edhe interesin e Barcelonës për të blerë kartonin e tij verën e ardhshme.

“Po kaloj një moment mjaft të mirë te Interi, pasi përveçse po paraqitem mirë, ndihem i vlerësuar dhe njerëzit më duan. Është evidente që po luaj mirë dhe më ndjekin edhe klube të tjera, por jam i përqendruar vetëm te Interi dhe dua të ndihmoj këtë skuadër. Ndihem mjaft mirë në Milano”, deklaroi Lautaro.

Sulmuesi argjentinas ka gjetur një partner ideal në sulm këtë sezon, që është belgu Romelu Lukaku dhe dyshja zikaltër e sulmit jo vetëm që shënojnë rregullisht, por janë miq shumë të mirë edhe jashtë fushe.

“Lukaku më ndihmon shumë si në fushë, ashtu edhe jashtë saj. Është një futbollist shumë i rëndësishëm, por edhe njeri i madh. Ai bashkë me Conten, kanë bërë që të gjej këtë formë të mirë këtë sezon”, tha Lautaro./TCH/

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

Shënoi dy gola, Uzuni zgjidhet më i miri i javës në Kroaci!

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

INSEMINIMI INTRAUTERIN (IUI)

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Barça mbron presidentin, paguante për të kritikuar lojtarët

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Ndërron jetë legjenda e Manchester United

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

“Seks kur isha e mitur…”, Balotelli shantazhohet nga një 18-vjeçare, ja sa euro i kërkon

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Shqiptarit i heqin medaljen e artë/ Faull nga gjyqtarja, ndëshkohet atleti Franko Burraj

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Polipi i mitrës apo polipi endometrial

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Momenti kur Peja ngrit trofeun (Video)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Izmir Smajlaj kampion Ballkanik në ‘Kërcim së gjati’

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Njeriu që dyshohet se dëshmitë e tij çuanë Man Cityn drejt përjashtimit nga Liga e Kampionëve, hakeri Rui Pinto

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve

Përjashtohet për dy vite ‘Qytetarët’ nga Liga e Kampionëve

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

11 gjëra të çuditshme që janë kapur nga “Google Earth” (Foto)

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

PSG “luan tenis” me Dijonin, kualifikimi në gjysmëfinale formalitet

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale

8 gjëra që i ndodhin trupit tuaj kur nuk kryeni më marrëdhënie seksuale