Martesat më të shtrenjta të njerëzve të famshëm

08.03.2015 20:58
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Martesat më të shtrenjta të njerëzve të famshëm

Luksi i njerëzve të famshëm nuk ka limit, sidomos kur bëhet fjalë për ditën më të lumtur të jetës së tyre, martesën – ditë kjo, kur ata dëshirojnë të lënë përshtypje se jeta e tyre është parajsë.

Në rregull, e dimë fare mirë që martesat e VIP-ve shpesh janë më shumë lidhje interesi se sa dashurie – që zgjasin disa vjet, për të mos thënë disa muaj ose javë. Megjithatë, duhet pranuar se ata shpenzojnë shuma të mëdha parash për të organizuar festa madhështore martesore që bëjnë jehonë në mediat botërore për javë të tëra.
Në vijim ju prezantojmë “garën e padukshme mes të famshmëve” – respektivisht martesat më të shtrenjta të tyre ndër vite, për të cilat kanë shpenzuar dhe miliona dollarë. Fatkeqësisht ose fatmirësisht, disa prej tyre janë ndarë vite me parë.

Donald Trump & Melania Knauss –1 milion $

Catherine Zeta-Jones & Michael Douglas – 1.5 milion $

Christina Aguilera & Jordan Bratman – 2 milionë $

Elizabeth Hurley & Arun Nayar – 2.5 milionë $

David & Victoria Beckham – 800,000 $

Kate Middleton & Prince William – 70 milionë $

Paul McCartney & Heather Mills – 3 milionë $


Madonna & Guy Ritchie – 1.5 milion $


Tom Cruise & Katie Holmes – 2 milionë $

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

Domingo kërkon ndjesë pas akuzave për ngacmime seksuale

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Katy Perry tërbon rrjetin me transformimin radikal seksi

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Bukuroshja e Instagramit tmerrohet kur ‘fansi’ pret gjuhën për t’i provuar dashurinë (Foto)

Reperi Stresi, kapet me femra!

Reperi Stresi, kapet me femra!

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Sharon Stone: Përse jeta bëhet shumë më e mirë kur arrini moshën pesëdhjetëvjeçare!

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Bebe Rexha tregon edhe njëherë të pasmet e saj gjigante

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Nicki Minaj foto intime me burrin, jo të gjithë fansat e miratojnë

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Elton John ndërpret koncertin në Zelandën e re, humbi zërin

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Seksbomba britanike ia qet flakën Instagram’it me poza shumë provokuese (Foto)

Dafina Zeqiri dhe DJ Geek të veçantë për Shën Valentin

Dafina Zeqiri dhe DJ Geek të veçantë për Shën Valentin

Zhveshur dhe me kokë të poshtë u gjet e vdekur Marilyn Monroe

Zhveshur dhe me kokë të poshtë u gjet e vdekur Marilyn Monroe

Rina Balaj: Nuk jam tradhtare e kombit

Rina Balaj: Nuk jam tradhtare e kombit

Shqiptari në videoklipin e Selena Gomez (FOTO-VIDEO)

Shqiptari në videoklipin e Selena Gomez (FOTO-VIDEO)

Gruaja me veshje erotike SDM skandalizon blerësit, me qafore mes qendrës tregtare (Foto)

Gruaja me veshje erotike SDM skandalizon blerësit, me qafore mes qendrës tregtare (Foto)

Pas reagimit për lokacionin, Morena thotë se po e kërkojnë për reklamë

Pas reagimit për lokacionin, Morena thotë se po e kërkojnë për reklamë

Elvana Gjata provon ekspreiencën e ‘çmendur’

Elvana Gjata provon ekspreiencën e ‘çmendur’