Marquinhos dhe Moura bëhen prindër, nëntë muaj pas triumfit ndaj Barcës (Foto)

15.11.2017 01:21
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Marquinhos dhe Moura bëhen prindër, nëntë muaj pas triumfit ndaj Barcës (Foto)

Futbollistët e Paris Saint Germainit, Marquinhos dhe Lucas Moura, janë bërë të dy prindër brenda një jave.

Ndërkaq, e veçanta e këtij lajmi është se fëmijët e tyre kanë ardhur në jetë saktësisht nëntë muaj pas triumfit në të tetën e finales të Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës (4-0).

Një fotografi e bashkuar e dy futbollistëve me fëmijët e tyre, është shpërndarë në masë të madhe në rrjetet sociale, pikërisht për shkak të kësaj koincidence.

Më 14 shkurt të këtij viti, PSG e mposhti Barcelonën me rezultat 4-0, megjithëse në ndeshjen kthyese Katalunasit përmbysën gjithçka duke fituar me rezultat 6-1 dhe u kualifikuan në çerekfinale.

Të dy lojtarët kanë publikuar fotografi në rrjetet sociale, ku kanë pozuar me fëmijët e tyre.

Marquinhos është bërë baba i një vajze që e ka pagëzuar Maria, kurse Lucas ka pritur në jetë djalin e tij Miguel.

Me dy gola të Angel Di Marias dhe golave të Julian Draxler e Edinson Cavani, PSG triumfoi në Parc de Princes.

Dhe duket se të dy futbollistët e kanë festuar triumfin ndaj Barcës duke kaluar natën me partneret e tyre. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Është aeroplan për pasagjerë, por krahasohet me atë presidencial – aty gjithçka të jep përshtypjen se je në një hotel luksoz, përveç dritareve (Foto/Video)

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Conte: Nuk duhet ta lejojmë Manchester Cityn ta blejë Virgil van Dijkun

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Ky mesazh e përlot Big Mamën

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Debutimi i Bitcoin në bursën e CME, volum i ulët tregtimi

Zidane 8, Barcelona 4

Zidane 8, Barcelona 4

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por  e zhduk me shpejtësinë e erës

Sara Hoxha publikon foton 'e thesarit', por e zhduk me shpejtësinë e erës

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Vizitori i kopshtit zoologjik mbetet i habitur, gorilla i tregon atij gishtin e mesëm (Video)

Chelsea mendon transferimin e Zahas

Chelsea mendon transferimin e Zahas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

UniKKatilin të tjerët e vlerësojnë poet, Geti e krahason veten me rilindas

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Opera Software ndryshon emrin në Otello Corporation

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Çifti bashkëshortor nga SHBA-të, dëshirojnë t’ia dhurojnë dikujt shtëpinë katërdhomëshe që kap vlerën e 45 mijë eurove (Foto)

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Mascherano drejt Kinës, Barcelona përfiton 10 milionë euro

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

Këngëtari shqiptar 100 ditë rreth Azizë me bashkëshorten, rrëfen ‘çmenduritë’

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

A jeni edhe ju në mesin e miliona njerëzve që vuajnë nga mungesa e hekurit?

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Rrotullohet kamioni, qielli ndriçohet nga fishekzjarrët që ishin në rimorkio (Video)

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)  

Zyrtare: Galatasaray shkarkon trajnerin Tudor (Foto)