Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

10.08.2018 11:17
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Real Madrid ka në dispozicion edhe një javë për të sjell përforcime të reja në radhët e veta.

Madrilenët pas largimit të Cristiano Ronaldos dhe Zinedine Zidanes, kanë filluar një epokë të re me trajnerin Julen Lopetegui.

Ky i fundit po e kërkon edhe një qendër sulmues pasi që aktualisht e ka në dispozicion vetëm Karim Benzeman.

Mariano Diaz kur ishte pjesë e Realit

E për këtë kanë Los Blancos po mendojnë ta riblejnë ish-lojtarin Mariano Diaz, i cili vitin e kaluar u transferua te Olympique Lyon, ku ka shkëlqyer në 31 paraqitje me 18 gola.

Megjithatë, sulmuesi nuk është i interesuar të rikthehet si zëvendësues i francezit te kampionët evropian dhe botëror.

Kështu së paku mësohet t’i ketë thënë drejtuesve të klubit spanjoll, shkruan gazeta e afërt me ekipin e Realit, “AS”.

Ndryshe, Reali në radarin e vetë të transferimeve për qendër sulmues për një kohë e kishte edhe Robert Lewandowskin e Bayern Munichut si dhe Mauro Icardin e Interit. /Telegrafi/

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Mariano Diaz nuk pranon të rikthehet te Reali si zëvendësues i Benzemas

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sot pritet të mbahet takimi i shumëpritur Modric-Perez

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Sevilla afër nënshkrimit me Andre Silvan

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Interi ka marrëveshje me Modricin, e pret takimin e tij me Realin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Vardy nënshkruan për katër vjet me Leicesterin

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Malcolm – Barca, një hakmarrje për Romën

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Guardiola gati për fillimin e sezonit pas verës së “qetë”

Vieria paralajmëron Balotellin

Vieria paralajmëron Balotellin

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Allegri u nderua nga interesimi i Realit

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Kukësi pëson humbje të thellë në Gjeorgji nga Torpedo

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Robben flet për rëndësinë e Boatengut te Bayerni

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Do të doja të isha përkrah tij – Courtois shpreson që të bashkohet me Hazardin te Reali

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

Zyrtare: Atletico konfirmon transferimin e Kalinic

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

UEFA zbulon nominimet për portierin, mbrojtësin, mesfushorin dhe sulmuesin e sezonit 2017/18 në Ligën e Kampionëve

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

PSG kthehet pas Donnarummas, në lojë edhe emrat e Rabiot, Draxler dhe Di Maria

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së

Superkupa: Drita-Prishtina, gjilanasit do të jenë vendas në Stadiumin ‘Fadil Vokrri’, biletat nën menaxhimin e FFK-së