Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

30.06.2020 16:43
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit katër persona kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit, ndërsa nga 1140 testimeve të realizuara, 126 kanë rezultuar pozitive.

Sipas qyteteve: Shkup-66, Kumanovë-6, Shtip-15, Prilep-3, Tetovë-19, Strugë-2, Veles-2, Manastir-1, Kavadar-4, Gostivar-2, Probishtip-2, Shën Nikollë-1, Resnje -3.

Instituti i Shëndetit Publik në Maqedoni ka regjistruar 48 pacientë të rikuperuar.

Në Maqedonuinë e Veriut që nga fillimi i pandemisë 6334 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 2475 janë shëruar kurse 302 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri.

Për momentin janë 3557 raste aktive me Covid-19./alsat

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

Maqedoni: Katër viktima dhe 126 raste të reja me koronavirus për 24 orë

Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga

Gjykata Kushtetuese merr vendim për Ligjin për Paga

Cilat zona të Kosovës mund të futen në karantinë për shkak të COVID -19, çfarë thonë në Ministri?

Cilat zona të Kosovës mund të futen në karantinë për shkak të COVID -19, çfarë thonë në Ministri?

Ministrit Zemaj viziton  Komunën e Podujevës dhe në Merdarë

Ministrit Zemaj viziton Komunën e Podujevës dhe në Merdarë

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Ministri Quni priti në takim zëvendësministren e re të Mbrojtjes Sadika Kofrc

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Hoti diskuton programin e rimëkëmbjes ekonomike me drejtuesit e OEK dhe OEAK

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Driton Selmanaj ka pritur sot në takim Ambasadoren e Kroacisë në Kosovë, Danijela Barishiq

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Anton Quni priti në takim Ministren e Punëve të Jashtme dhe të Diasporës Melisa Haradinaj

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Rrahje në Deçan – arrestohen katër persona

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Lutfi Haziri apelon për kujdes maksimal të qytetarëve ndaj sëmundjes infektive Covid-19

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Ministri Kuçi ka pritur sot në takim ambasadorin e Norvegjisë në Kosovë, Jens Erik Grondahl

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Vjedhin arkën me para në një restorant në Gjakovë

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Sulmon fizikisht familjarët dhe zyrtarët policorë

Çfarëdo vendimi lidhur me masat kundër Covid-19 do të kumtohet nga Ministria e Shëndetësisë

Çfarëdo vendimi lidhur me masat kundër Covid-19 do të kumtohet nga Ministria e Shëndetësisë

Shërohet nga Covid-19 mjeku kosovar

Shërohet nga Covid-19 mjeku kosovar

Gjermania mund ta vendosë në agjendë liberalizimin e vizave nëse ka shumicë të kualifikuar

Gjermania mund ta vendosë në agjendë liberalizimin e vizave nëse ka shumicë të kualifikuar