Mane dhe VAR-i ndëshkojnë Wolves, Liverpooli merr fitoren e 18-të

29.12.2019 22:03
Rreshtat+- AShkronjat+- Printo
Mane dhe VAR-i ndëshkojnë Wolves, Liverpooli merr fitoren e 18-të

Një sfidë më e vështirë nga ç’parashikohej rezultoi për Liverpoolin ajo e “Anfield”, ndaj Wolves, gjithsesi, kampionët e freskët të botës ia dolën të merrnin maksimumin e mundshëm, të ndihmuar edhe nga sistemi VAR, që u anuloi miqve një gol për pozicion milimetrik jashtë loje.

1-0 përfundoi ky takim, falë golit të Sadio Mane (u shërbye nga Lallana), që përmbylli në mënyrën e duhur një aksion fantastik të nisur me një top të gjatë që nga mesfusha në minutën e 43-të.

Në fakt, për të konfirmuar këtë gol u kërkua ndihma e sistemit VAR, por kryesoi Taylor nuk evidentoi elementë për ta konsideruar të parregullt.

Në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë “Ujqit” barazuan me Pedro Neton, por edhe në këtë rast u kërkua ndihma e VAR-it. Futbollistët miq nuk mund t’u besonin syve kur panë kryesorin ta anulonte për pozicion jashtë loje.

Wolves e vuri në vështirësi Liverpoolin në disa raste edhe gjatë pjesës së dytë, por rezultati nuk ndryshoi më, me “The Reds” që siguruan fitoren e 18-të në 19 takime të zhvilluara gjithsej në këtë këtë sezon në Premier League.

Bën detyrën Manchester City në “Etihad” përballë Sheffield Utd, duke fituar me rezultatin 2-0. Golat e Citizens u shënuan në pjesën e dytë me autorë Agueron dhe De Bruyne. Skuadra e Guardiolës e mbyll vitin 2019 me 13 pikë më pas se Liverpooli kryesues./supersport.al

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!


Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Shefi i Google-it bën thirrje për rregullore mbi inteligjencën artificiale

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Periudha e horoskopit javor nga 20 – 27 janar

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Palestra sportive në Istog është kthyer në gjendje të rëndë, nisi të ndërtohej më 2004, punimet po vazhdojnë edhe në këtë vit!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Studimi: Burrat që kontrollohen nga gratë jetojnë më gjatë!

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

Kontrolla mashkullore per parandalimin e shtatzanisë

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

S’e kemi ditur, Genc Prelvukaj qenka fans i këtij ekipi të Premier Ligës

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Po rikthehet Milani i madh, fitore në ‘frymën e fundit’. -7 nga Champions

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Kriza e Napolit s’ka fund, Fiorentina e Iachinit e turpëron në “San Paolo”

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Aguero s’mjafton, City ndalet nga Crystal Palace, barazon edhe Arsenali

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

Vedat Muriqi shënon gol në minutat shtesë ndaj Gaziantepit, por ndëshkohet edhe me të kuq

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

“Bomberin” e bën Casemiro, Reali mposht Sevillan dhe merr kreun

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Chicharito largohet nga Sevilla, Sarah Kohan surprizon fansat e ekipit të ri (Foto)

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Ashley Young tek Interi, Solskjaer zgjedh kapitenin e ri të “Djave të Kuq”

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Klopp: Kupa e Afrikës në janar? Katastrofë për Liverpoolin

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Selena Gomez lut fansat për vendin e parë

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës

Kate Upton flet për jetën pas lindjes së vajzës