Mane dhe VAR-i ndëshkojnë Wolves, Liverpooli merr fitoren e 18-të

29.12.2019 22:03

Një sfidë më e vështirë nga ç’parashikohej rezultoi për Liverpoolin ajo e “Anfield”, ndaj Wolves, gjithsesi, kampionët e freskët të botës ia dolën të merrnin maksimumin e mundshëm, të ndihmuar edhe nga sistemi VAR, që u anuloi miqve një gol për pozicion milimetrik jashtë loje.

1-0 përfundoi ky takim, falë golit të Sadio Mane (u shërbye nga Lallana), që përmbylli në mënyrën e duhur një aksion fantastik të nisur me një top të gjatë që nga mesfusha në minutën e 43-të.

Në fakt, për të konfirmuar këtë gol u kërkua ndihma e sistemit VAR, por kryesoi Taylor nuk evidentoi elementë për ta konsideruar të parregullt.

Në minutën e tretë shtesë të pjesës së parë “Ujqit” barazuan me Pedro Neton, por edhe në këtë rast u kërkua ndihma e VAR-it. Futbollistët miq nuk mund t’u besonin syve kur panë kryesorin ta anulonte për pozicion jashtë loje.

Wolves e vuri në vështirësi Liverpoolin në disa raste edhe gjatë pjesës së dytë, por rezultati nuk ndryshoi më, me “The Reds” që siguruan fitoren e 18-të në 19 takime të zhvilluara gjithsej në këtë këtë sezon në Premier League.

Bën detyrën Manchester City në “Etihad” përballë Sheffield Utd, duke fituar me rezultatin 2-0. Golat e Citizens u shënuan në pjesën e dytë me autorë Agueron dhe De Bruyne. Skuadra e Guardiolës e mbyll vitin 2019 me 13 pikë më pas se Liverpooli kryesues./supersport.al

Komentet

Komente

Sqarim: Ndalohen fyerjet dhe përdorimi i gjuhës ofenduese. INFOSOT mban të drejtën e publikimit ose jo të një komenti të caktuar. Përmbajtja e komenteve nuk pasqyron, qëndrim editorial të redaksisë së portalit INFOSOT. Ju faleminderit për mirëkuptimin!

Çka mund të bëni kur ndiheni të vetmuar në punë?

Dyshime për ndeshje të kurdisura në futbollin kosovar

Dua Lipa sulmohet me komente nga nacionalistët serbë pas postimit të fundit, Pacolli i del në krah